Ještě než stačil roztát sníh, opanoval Pardub jako vůbec první česko-slovenský hráč Dreamhack v Lipsku a spolu s prvním místem si odnesl i krásných 5 000 €, díky kterým mohl zůstat další tři měsíce bez práce. (pozn. redakce: naučte děti finanční gramotnosti, než je pustíte z domu)

(Pardub na Dreamhacku v Lipsku)

Nějaký čas na to se hráli dvě menší LANky, kde jsme se opět ukázali ve formě.
- OSTRAVA Champioship - m1lan 2. místo, Matty 3. místo, Pardub 4. místo
- Fireside Staré Město - Zataro 2. místo, Matty 3. místo
Ani na jednom z turnajů se Pardubovi bohužel nepodařilo vyhrát sumu potřebnou k přežití, takže byl donucen začít pracovat.

(Kompletní složení HS sekce, bez zatara)

Dále sezóna pokračovala neméně úspěšně. V květnu Pardub vyhrál Samsung Jarní MČR Sklizeň a následně se Hearthstone sekci týmu ECLOT se ve složení Anet, m1lan, Matty, Pardub podařilo kvalifikovat i na offline finále Fortuna COOL ligy v Praze, odkud si nakonec odnesli 3. místo, což pro mnohé bylo velké překvapení, jelikož do Prahy jsme jeli v roli jednoznačného favorita.

(Hearthstone sestava pro Fortuna COOL ligu)

Pardub na svůj úspěch ze sklizně navázal i vítězstvím na prvním ročníku PLAYzone Challenge, odkud si odnesl mimo jiné i "držák na cigaretu". Nedlouho poté se hrála druhá Samsung MČR sklizeň, kde tentokrát dominoval m1lan se svým cyclone magem. Sklizňový triple se nám bohužel nepodařil, protože tu poslední Jammex nedotáhl úspěšně do konce a skončil na 2. místě.

(Pardub s pohárem na PLAYzone Challenge)

I letos se hrálo MSR v rámci Y-Games, kde za nás hrál pouze Matty. Posílat více hráčů ani nebylo potřeba, protože celý event vyhrál. Také se stal prvním hráčem, který má titul z MČR i MSR. Jammex, Matty, Pardub a Zataro se dokonce dostali na Masters Tour v rumunské Bukurešti, kde se nakonec nejlépe dařilo Mattymu se skóre 6-3 (možná byl aklimatizovaný z Chomutova). Bohužel všichni čtyři byli také kvalifikováni na finále Tiger Masters, ale kvůli kolizi termínů se účastnit nemohli. Ve výsledku to ani nebylo potřeba. M1lan totiž celý turnaj vyhrál, a tak nám ani tato trofej neunikla.

(M1LAN přebírá pohár Tiger Masters)

Blížíme se k vyvrcholení sezony. Aby se naši hráči dostali na MČR, bylo potřeba projít přes Last Call, což se podařilo Mattymu, Pandapplovi, Pardubovi a Zatarovi, čímž jsme v Brně tvořili čtvrtinovou účast. Ze samotného MČR si odvážíme bronz. Vybojoval ho pro nás náš hráč/manažer Pandapple, pro kterého to měla být sladká tečka na konci kariéry. Nicméně, zdá se, že to není tak úplně pravda a bude se na fungování ECLOTu podílet i další rok.

(Panda a jeho životní úspěch)

A jako třešničku na dortu roku 2019 vyhrál Matty CZ/SK RedBull M.E.O., odkud se kvalifikoval na světové finále, které se odehraje během únoru v Madridu. Podrobnější informace o Mattyho triumfu najdeš zde: Matty postupuje do Madridu!