Rok 2019 byl z pohledu naší CSGO sekce více než úspěšný. S příchodem nového roku je proto dobré si připomenout největší milníky uplynulé sezóny v této na poli esportu nejúspěšnější hře a laťka byla naší sestavou nastavená opravdu vysoko.

Žádná sezóna nebo tým se neobejdou bez prvopočátečního neúspěchu. V Eclotu razíme heslo, že každý neúspěch je cestou k dlouhodobému úspěchu a dá se říct, že pro sestavu CSGO byl odrazovým neúspěchem výlet na PLAYzone Challenge. Umístění bylo vzhledem k našemu očekávání považováno za fail. Spokojit se s děleným 9. až 12. místem jsme se nemohli spokojit ve vedení, natož hráči.

Tým ale měl vítězného ducha, a tak reparát se mohl složit o něco málo později na jedné z nejprestižnější LAN u nás, na Quietus Day. QD se hrálo při parných dnech v červenci a pro nás znamenal přelom sezóny první velké umístění a co víc, rovnou to nejvyšší. Z této populární akce jsme si odvezli první zlato v roce 2019. Naše ambice mířily ještě výš.

Ty jsme mohli naplnit na finále Tiger Masters v Praze, které se konalo v rámci veletrhu FORGAMES. Tahle LANka nám sice přinesla třetí místo, ale ze čtveřice týmů bojujících o finále a vyvrcholení loňské sezóny Tiger Masters to pro celý tým bylo svým způsobem zklamání. S odstupem času ale bereme toto umístění jako cenný úspěch, který formoval další výsledky na posledních třech štacích.

Jednou z nich byla účast v Alienware Game Areně. Samotná účast v této soutěži je pro české a slovenské týmy opravdu skvělou vizitkou. Jedná se totiž o evropskou ligu zastoupenou obry na poli evropského esportu. Kromě skvělých večerů na oficiálním streamu, kdy naše sestava bojovala o jeden lepší výsledek za druhým, jsme se mohli nakonec radovat ze třetího místa. Úspěch jako hrom!

Největším úspěchem v uplynulém roce byla bezesporu kvalifikace na mistrovství České republiky v počítačových hrách, konající se v české Mekce esportu - v Brně. Sestavě okolo Fidy složené nadále s Noobiqem, Berym, Rkem nebo Zedisem se ale povedlo něco neskutečného. Dostali se až do finále, kde jsme však nestačili na eXtatus. Kdyby nám někdo před sezónou řekl, že budeme na MČR 2019 druzí, zaťukáme si na čelo. Přesto se toto umístění zapsalo navždy do historie našemu týmu a zklamání z nezískání titulu na druhý den vystřídalo smířlivé nadšení.

Titul vicemistrů na MČR však není vše a před námi byla ještě poslední zastávka a sice v soutěži ESL Nationals. Kluci chtěli tento online turnaj zakončený na LAN finále v polských Katowicích ovládnout a dát za celou úspěšnou sezónu stvrzující razítko. To ale nikdo nečekal, že nám boj ve finále v Katowicích doslova sebere jedna vteřina defusované bomby na Mirage. Nakonec jsme si zahráli o třetí místo, které je také bezesporu velkým oceněním.

A co se ještě povedlo? Během letošního roku se týmu konečně podařilo nakopnout streamy z ligových zápasů, a tak i naši fanoušci mohli být živě u toho, jak naši hráči o tyto úspěchy bojují. Povedlo se nám přiblížit fanoušky ještě blíže k hráčům, kteří se pomalu ale jistě stávají esportovými celebritami. Dalším úspěchem bylo také vidět několik cizích lidí v dresech našeho týmu na MČR. To jsou obrázky, které dokreslují, jak byl předešlý rok fantastický. Na druhou stranu ale nechceme usnout na vavřínech a i přesto, že se aktuální sestava bude potýkat se změnami, nastavili Filip "K1-FiDa" Dvořák, Milan "rko" Kohút, Adam "ZEDc" Bartko, Vít "noobiq" Pohlot s Martin "bery" Beránkem laťku dost vysoko a nastává pro nás do nového roku další velká výzva. Vhodně doplnit odcházející hráče a tohle všechno v tomto ročníku ještě překonat.

Protože každý neúspěch je cestou k dlouhodobému úspěchu.