Ahoj Matyáši, nejdříve mi dovol pogratulovat ti k obrovskému úspěchu jakým je 2. místo na světovém klání Red Bull M.E.O. Nicméně my jsme si spolu povídali hned po hře a říkal jsi mi, že v poslední hře jsi byl spíše divákem než protihráčem. Dokážeš nám popsat co se stalo?

Ahoj Pando a díky ke gratulaci. Je to prostě šílený a pořád tomu nemohu uvěřit. Ta poslední hra, to byla smůlička no. Já jsem si ve favourite matchupu za Galakrond Rogunu lízl všech 5 secretů v prvních osmi kartách a jenom se koukal jak tam oponent šlehal Zephryse do Growth, Castera do Powře… No prostě šílenost. I tak mám z celkového herního projevu radost a věřil jsem si po celou dobu turnaje.

I tak jsi si za druhé místo odnesl krásných 10 000 € a když k tomu připočítáme i umístění z posledního Masters Tour, za poslední tři měsíce jsi vydělal poměrně tučnýho sumýše (pozn. redakce: Matty za poslední tři turnaje dosáhl dohromady na více než 20 000 €) a začalo se proslýchat, že dáváš výpověď v práci. Co je na tom pravdy?

Pravdu díš příteli. Konečně se mi splnil sen a budu moct spát 24 hodin denně. I Když možná to rozložím na 23 hodin spánku a 1 hodinu poslechu mešity na smyčku. A nebo to možná skloubím dohromady.

Takže je tady i možnost, že tě uvidíme zase pořádně streamovat? A nemyslíš si, že končit v práci s půl milionem v kapse je poměrně veliké riziko?

Ničeho se neboj Pandikníre. Když selže můj plán na full-time imitaci Pokrovačovo (#BENGORO) života můžu následovat jeho kroky a vrátit se pod křídla rodičů.

Touto odpovědí jsi mi docela nahrál na smeč. Moje další otázka směřovala právě sem. Historicky totiž nebudeš první “full-time” hráč HS v ČR, Jak všichni víme, touto cestou se vydal i Pokrovač, nicméně jeho kariéra nedopadla jako ve videích “Cesta Proplayera”, které produkoval, na svůj Youtube Kanál. Chceš také radit začínajícím hráčům, ať se vzdají komfortní zóny a vystoupí z davu?

Abych byl upřímný žádného z těchto úspěchů bych nedokázal, kdybych se tak kvalitně nekamarádil s Pardubem. Takže jestli nemáte vlastního pocket Kmína po ruce, ani to nezkoušejte.

Matty ty momentálně působíš v ECLOT jako kapitán, dodává ti třeba i tahle pozice nějaký ten trumf do rukávu? A myslíš, že tě tvoji spoluhráči respektují v této pozici?

To rozhodopádně (pozn. redakce rozhodádně = spojení dvou slov rozhodně a každopádně). Od chvíle co jsem povýšil do pozice kapitána jsem přestal plešatět, zhubl jsem o 15 kilo a vyléčila se moje porucha erekce.

Tak to ti musím pogratulovat znovu. Hodláš svoje vyhrané peníze investovat? Zkusíš si třeba otevřít účet na burze? Nakoupíš Bitcoin, nebo např. investuješ do seberealizace a zaplatíš si kurz vaření?

Ten kurz vaření jsi trefil. Jelikož už bydlím sám, stravuji se hlavně mraženou pizzou a jediné jídlo co umím uvařit je moje legendární “Kuře v oleji”. Takže v této oblasti bych se rád zdokonalil. Chtěl bych na večeři pozvat svoji sousedku, po které už pár měsíců pokukuji, ale teprve teď se cítím, že bych ji mohl zaujmout. Jinak jsem uvažoval o vířivce, ale v bytě 2+1 není moc místa. Jo a určitě koupím Elišce (pozn. redakce - králík) nové kšandy.

Matty, otevřel jsi nám svoje srdce a tvoje odpovědi jsou opravdu vyčerpávající. Moc ti děkuju za rozhovor a přeji ti mnoho úspěchů do budoucna.

Díky Pando. Jsi můj vzor a ať se ti taky daří.