Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data/web/virtuals/85145/virtual/www/domains/eclot.eu/index.php:4) in /data/web/virtuals/85145/virtual/www/domains/eclot.eu/index.php on line 53
Dynamo Eclot - Český esport tým

Ahoj JumbiKKu, chtěl bych ti moc poděkovat za to, že sis dnes udělal čas na krátký rozhovor, kde se tě poptám na tvoji hráčskou kariéru a kde se pro hráče, kteří tě ještě neznají, představíš. Rád bych se tě také zeptal, co si myslíš o dnešní scéně, jak ji vnímáš a jak se svým týmem prožíváš dnešní krušné dny korony. Pohodlně se usaď a já tak nějak pomalu začnu.

Nejdříve bych se tě rád zeptal, jak dlouho se věnuješ esportu a jestli bylo PUBG vždy tvoje "game of choice" nebo si se k němu dostal později?

S esportem jsem začal někdy okolo roku 2014, poprvé s CSkem a k samotnému PUBG jsem se dostal přesně po roce kdy vyšlo, to znamená v roce 2018. Vždy jsem ale chtěl být CSkařem, snažil jsem se být vždy nejlepší, ale prostě to nevycházelo. Asi jsem k tomu neměl dobrý přístup, tak jsem zkusil PUBG a tam mi to vyšlo.

Říkáš, že se esportu věnuješ 6 let, to je solidní doba, za kterou si musel určitě nabrat plno zkušeností a prostřídat spousty týmů. Je tomu tak?

Je tomu opravdu tak. V CSku toho bylo opravdu hodně, tam ty týmy přicházely a odcházeli hodně často a v PUBG jsem toho taky hodně vystřídal. Co se týče něčeho konkrétního, tak v CSku to byly vždy pouze takové basic mixy, ale co si vzpomenu, tak jsem například hrál v týmu Ravage, který nedávno ukončil svoje působení na scéně a co se týče PUBG tak jsem se podíval například do nEophyte, do Fury do Teamu Universe nebo třeba do Online Vision.

Momentálně už nějaký ten pátek působíš za tým Eclot Gaming, jak zatím od začátku roku probíhají vaše tréninky a turnaje, daří se Vám?

Určitě tam jsou světlejší i tmavší chvíle, kdy se nám daří nebo naopak nedaří a jelikož je to PUBG tak tam bohužel nejde mít 100% konzistentní výsledky. V momentální chvíli si procházíme spíše tím horším obdobím, například poslední PLAYzone turnaj se nám vůbec nepovedl, ale pracujeme na tom abychom byli vždy lepší a lepší. Na druhou stranu jsme se dostali do DRGN Amateur Leauge, kde máme před sebou ještě 18 her, kde musíme urvat aspoň TOP3, abychom se dostali do PRO Leauge, kde už ty týmy stojí za to.

Dobře! A když teď vystoupím mimo esport, tak kromě hraní, máš nějaké koníčky, záliby? Studuješ nebo už pracuješ?

Sportům jsem dal out, protože bohužel nemohu momentálně sportovat, ale co se týče zálib tak se zajímám o gastronomii. Rád vařím, učím se na kuchaře, dělal jsem i různý soutěže, kde se mi podařilo dobře umístit a za 14 dní dělám výuční list, kde se ukáže, jestli jsem na té škole za ty poslední 3 roky něco dělal.

Poslední 4 měsíce je pořád jako hlavní téma COVID-19. Myslíš si, že to zatím hodně ovlivnilo dění na České a světové scéně, konkrétně pro tebe na PUBG scéně?

Na CZ/SK scéně si myslím, že to ovlivnilo docela hodně, protože se třeba neví, jestli se uskuteční PLAYzone Challenge, což je docela špatný, protože tam jde o hodně MČR bodů, který všichni potřebujeme, abychom měli klid a mohli se plně soustředit na přípravu. A co se týče světové scény, tak si myslím že tam korona měla taky určitý dopad, protože některé velké eventy se nemohli odehrát, nebo mohli ale bez fanoušků, což je škoda, protože každý profesionální hráč chce vidět nějakou tu podporu ze strany fanoušků, ať už to je na stadionu nebo třeba na streamu.

A poslední otázka, prozraď nám, jaké jste si s kluky dali cíle na rok 2020?

Tak rozhodně TOP3 na MČR, potom postoupit na event do Berlína, který teda asi nebude live. Pak rozhodně postoupit do finále PCSka. Jo a samozřejmě TOP3 na PLAYzone Challenge.

Super! Moc ti ještě jednou děkuji za rozhovor a přeji tobě i zbytku týmu mnoho úspěchu a štěstí!

Já taky děkuji a není zač a přeji hezký den.

JumbiKKovi sociální sítě:
- Facebook.com/JumbiKK
- Instagram.com/vit_jech
- Twitch.tv/jumb1kk