Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data/web/virtuals/85145/virtual/www/domains/eclot.eu/index.php:4) in /data/web/virtuals/85145/virtual/www/domains/eclot.eu/index.php on line 53
Dynamo Eclot - Český esport tým

Představení decku:

Nejprve se podíváme, jak deck funguje. Pokud jste v poslední době viděli moje streamy nebo deck hráli, tak už budete s většinou obeznámeni. Spell Mage mi gameplayem připomíná něco mezi starým Freeze Magem a Control Magem. Je tu hned několik způsobů, jak hru vyhrát a vy je musíte zvolit správně podle matchupu nebo průběhu hry, proto je deck poměrně těžký a ze začátku se vám s ním nemusí dařit. Hlavní winkondice jsou upálení soupeře přes burst spelly a nebo ucontrolování přes freezy a Rena.

Early Game:

Málokdy se vám povede nějaký explozivní start (například přes dobrý Font of Power nebo rychle splněný sidequest), takže ze začátku hrajete ideálně karty jako Ancient Mysteries, Incanter’s Flow nebo clearujete opponentovi miniony a snažíte se připravit na Mid Game.

Mid Game:

Tady už jste schopný udělat šílený tempo během jednoho kola. Například Apexis Blastem, splněným sidequestem nebo pokud už máte nějaké spelly zlevněné přes Incanter’s Flow. Proti control deckům je důležité dát v téhle fázi nějaký damage přes miniony, protože později už budou mít pravděpodobně odpovědi a nemusí vám stačit burst.

Late Game:

V pozdní části hry už většinou víte, jak budete vyhrávat. Jestli přes board a freezy nebo přes burst spelly. K tomu se nic moc konkrétního napsat nedá, protože každá hra může vypadat úplně jinak.

Matchupy a mulligan:

Napíšu mulligan i ke každému matchupu, ale tady je nějaký obecný. Téměř vždy keepujete Font of Power, Learn Draconic, Ancient Mysteries, Incanter’s Flow, Arcane Intellect, Apexis Blast

Hunter Jeden z nejhorších matchupů. Highlander Hunter vás většinou zvládne upushovat, pokud se nedostanete rychle na board. Když se vám to nepovede, tak se alespoň snažte přes freezy eliminovat co nejvíc damage od jeho minionů.

Mulligan: Font of Power (bez Learn Draconic), Learn Draconic, Ancient Mysteries, Frostbolt, Incanter’s Flow, Apexis Blast

Warrior Tempo Warrior je překvapivě dobrý matchup. Pokud ho potkáte, tak se nemusíte bát vyházet burst spelly na clear jeho minionů, protože stejně vyhrajete přes board. Do Bomb Warriora je to trochu složitější. Tam se snažíte průběžně pushovat face miniony a nakonec dorazit přes spelly, ale je to výrazně horší matchup hlavně kvůli jeho clearům (Brawl, Bladestorm, Shieldslam).

Mulligan: Font of Power, Learn Draconic, Ancient Mysteries, Incanter’s Flow, Arcane Intellect, Apexis Blast

Warlock Warlock je podle mě nejlepší matchup. Zoo Warlocka byste měli zvládnout díky freezům ucontrolovat, ale většina ladderu jsou stejně Quest Warloci. Do těch stačí jen lehce tlačit, během midgame klidně vyházet nějaký burst do facu a donutit je healovat se přes Nether Breath. Ve chvíli, kdy si spočítáte, že už nemají dostatek burstu k Malygosovi, tak můžete začít hrát defenzivně a vyhrát, protože jim dojdou karty. Pokud si přes Incanter’s Flow zlevníte dost burstu, můžete i vyčkávat a pak je zabít z ruky v jednom kole, ale to není moc častý scénář.

Mulligan: Font of Power, Learn Draconic, Ancient Mysteries, Incanter’s Flow, Arcane Intellect

Rogue Tento matchup je dobrý příklad toho, jak musíte svůj plán přizpůsobit situaci. Například, když zahraje early Edwina nebo Questingy, na které spotřebujete burst spelly, tak musíte vyhrát přes board. Pokud ale Rogue ze začátku nic moc nedělá, vůbec bych se nebál zahrát na 4. kole Fireball face (pokud samozřejmě nemáte žádný jiný play), protože Rogue nemá kromě Galakronda a Kronxe žádné healy.

Mulligan: Font of Power, Learn Draconic, Ancient Mysteries, Incanter’s Flow, Arcane Intellect (s Incanter’s Flow nebo Learn Draconic) , Apexis Blast (s Learn Draconic)

Demon Hunter Dřív byly hodně nepříjemné Warglaives of Azzinoth, ale ty dostaly nerf, takže je tento matchup o něco lepší. Proti Tempo DH se snažíte vše clearovat. Nejčastěji jsem proti nim vyhrával, že jsem ze začátku hrál pomalu a pak v jednu chvíli jsem šel na stůl, třeba 2 kola po sobě opponentovi freezoval board a u toho šel face.

Mulligan: Font of Power (bez Learn Draconic), Learn Draconic, Ray of Frost, Ancient Mysteries, Frostbolt, Incanter’s Flow, Apexis Blast (s coinou a s Learn Draconic)

Mage Highlander mage je dobrý matchup, protože nemá heal ani burst, takže ho pomalu upálíte. V mirroru vyhrává většinou ten, kdo se první dostane na board, takže Font of Power je hodně důležitá karta.

Mulligan: Font of Power, Learn Draconic, Ancient Mysteries, Incanter’s Flow, Arcane Intellect, Apexis Blast (s coinou)

Druid Díky Frost Novám je o dost lehčí Druidy porážet. Většinou stačí freezovat a clearovat, až mu dojdou karty, ale pokud máte dobrou ruku, můžete ho zkusit i rychle upushovat, ale přikláním se tu spíš ke controlnímu plánu.

Mulligan: Font of Power, Learn Draconic, Ancient Mysteries, Incanter’s Flow, Arcane Intellect, Apexis Blast (s coinou a s Learn Draconic), The Amazing Reno (tím si nejsem jistý, ale já ho keepuju)

Analýza decku, replacementy Tady si rozebereme jednotlivé karty a jejich případné náhrady. Jsou tu ale i core karty, které prostě nahradit nejde. Na ty se podíváme první.

Core karty:

Font of Power, Learn Draconic, Ray of Frost, Ancient Mysteries, Frostbolt, Incanter’s Flow, Arcane Intellect, Fireball, Apexis Blast, Power of Creation

Nahraditelné karty:

Evocation Pokud Evocation máte, určitě ji do decku zařaďte. Není ale úplně zásadní a většinou se používá jen na vyplnění kola.

Secrety Secrety můžete měnit podle toho co potkáváte. Já se rozhodl pro Ice Barrier, Netherwind Portal a Counterspell, ale pokud potkáváte hodně agresivních decků, můžete změnit Counterspell za Flame Ward nebo klidně přidat i další secrety, pokud vám chybí nějaké z nahraditelných karet.

Frost Nova V originální verzi nebyla, ale mně se hodně líbí. Frost Novu můžete použít buď jako “extra kolo” nebo aby vám opponent nemohl tradit vaše miniony.

Blizzard Stejné využití jako Frost Nova. Pokud hrajete čtyři freezy, často zvládnete opponentovi mrazit board až do Puzzle Boxu nebo Rena.

The Amazing Reno Díky Renovi můžete často zvolit controlní plán, ale bohužel se dá získat jen v adventurem, kterou ne každý vlastní. Pokud Rena v kolekci nemáte, můžete ho nahradit druhým Puzzle Boxem (který ve většině případů udělá stejnou práci) nebo z decku vyhodit i Blizzardy a Frost Novy.

Puzzle Box of Yogg-Saron Jak už jsem psal u Rena, Puzzle Box často používáte jako “pravděpodobný clear boardu” nebo v zoufalých situacích. Pokud už Hearthstone nějakou dobu hrajete, tak jste se s Boxem určitě setkali a víte, že se k němu moc napsat nedá.

Náhrady a příklad low-budget verze:

Magic Trick Flexibilní karta, kterou nic nezkazíte, ale berte ji spíše jako výplň, pokud nemáte jiné karty. Secrety Další skvělá výplň, kterou nic nezkazíte. Pokud vám chybí karty, doporučují přidat Flame Ward, další Netherwind Portal nebo Mirror Entity. Conjurer’s Calling Conjurer’s Calling může působit divně v decku bez minionů, ale uplatnění určitě najde. Už jen díky Sidequestům máte zaručený cíl. Polymorph S Polymorphem tedy moc nesouhlasím, ale v nějakém low-budget buildu si ho dokážu představit. Rolling Fireball Kdyby měl deck 31 slotů, tak 31. karta by byl určitě Rolling Fireball. Skvělý clearovací spell, ale bohužel jsem na něj nenašel místo. Deep Freeze Když Demon Hunteři ztratili na popularitě, kleslo i trochu uplatnění Deep Freezu, ale pokud je potkáváte často nebo vám chybí Power of Creation, můžete Deep Freeze do decku zařadit.

To je prozatím vše. Doufám, že vám guide pomůže a Spell Mage si oblíbíte stejně jako já. Jak už jsem psal v úvodu, není to úplně jednoduchý deck, tak se nelekněte, když se ze začátku nebude úplně dařit. Pokud deck zvažujete, můžete se podívat na záznam mých posledních streamů (twitch.tv/matty_hs), kde jsem ho hrál často a snažil se, co nejlépe vysvětlovat své playe.