CS:GO sezóna stále není u konce a my jsme si na dnešní rozhovor pozvali Jurije "Fizarezi" Andrijčuka aby se nám rozpovídal jak to s naším celkem aktuálně vypadá.

Ahoj Fizarezi. Sezóna tohoto roku se nám pomalu blíží ke svému konci a fanoušky by určitě zajímalo jak se vám aktuálně daří?

Bohužel naše výsledky nebyly poslední dobou příliš přesvědčivé, také cítíme že naše hra není úplně on point, tudíž se snažíme najít řešení uvnitř týmu, měnit styl hry, měnit pozice hráčů, od čehož se bohužel odvíjí i naše dosavadní výsledky. Naštěstí poslední dny nám ukázali, že některé změny nám pomohli k lepšímu a věřím, že to půjde ještě víc nahoru.

Bohužel Cool liga nejspíše nevyšla podle plánů, byli soupeři v první lize takovým velkým soustem?

Jak jsem zmiňoval, měnili jsme spousty věcí za běhu a to nás oslabovalo. Důležité pro nás jsou, ale výhry s týmy jako DTG nebo eEriness, proti kterým cítíme, že bychom měli vyhrávat.

Po Cool lize bude nějakou dobu pauza, po které přijde MČR. Myslíš, že si na tomto eventu zadaří více, když je offline?

Vzal bych to spíš jako offline v uvozovkách, nebude to úplně kompletní, je to lepší než online, ale není to nic extra, takže lehký rozdíl v tom bude, jestli lepší nebo horší pro nás nedokážu říct. Každopádně myslím si, že je to furt otevřené a vzhledem k obnovení nouzové stavu u nás je dost možné, že to bude celé online.

Zmínil jsem se, že letošní MČR sice bude (nejspíš) offline ale nebude se hrát v Brně na výstavišti ale v Praze ve studiu. Co si myslíš o tomto rozhodnutí vzhledem k situaci a jak ti to vyhovuje?

Bohužel si myslím že je to dost nešťastné rozhodnutí, nikomu to příliš nic nedá, pokud budou hráči nuceni hrát v rouškách, nebude to příliš ideální. Uvidíme... musíme být trpělivý v dnešní době se může všechno změnit ze dne na den.

Kromě výše zmíněných dvou eventů, čekají vás nějaké další turnaje, kde vás mohou fanoušci sledovat?

Stále se účastníme druhé nejvyšší evropské ligy - ESEA Advanced, taky hrajeme nějaké turnaje/kvalfikace, které se nám naskytnou. Nejbližší nás teď čeká EU turnaj CEE Championship o 15 000 €, kam jsme se jako jeden ze čtyř CZ/SK týmů (ECLOT, Sinners, Sampi, eSuba) kvalifikovali. Dále příští pátek 9. 10. hrajeme MSR 2020, což bude asi takové menší MČR o 3 500 € a na závěr měsíce nás čeká baráž o udržení v 1. Tipsport Cool lize. Vše ostatní se včas můžete dozvědět pokud budete sledovat naše facebookové stránky. fb.me/eclot.eu

Ze kterého úspěchu jsi měl letos zatím nejlepší pocit?

Každá výhra mě těší a z každé prohry se snažím si něco odnést, čím silnější soupeř, tím logicky lepší pocit z výhry. Nejlepší pocit jsem měl ze svého prvního zápasu na HLTV, který pro mě sice statisticky nedopadl nejlépe, ale měl jsem ze sebe lepší pocit i přes prohru.

Sečteno, podtrženo, se skupinovou fází Cool ligy jsme se rozloučili výhrou nad eEriness 16:13, která nám nakonec potvrdila konečné šesté místo v lize.

Veselejší pro nás již byla kvalifikace do CEE Champions, kde se nám podařilo po výhrách nad Brute a Entropiq postoupit ze druhého místa skupiny B. Group stage samotného eventu se bude odehrávat od 5. do 18. 10. moc se těším.