CS:GO sekce je v Sazka eLEAGUE a daří se jí i na mezinárodní scéně

Sazka eLEAGUE ve hře Counter-Strike: Global Offensive už nebude bez nás! Nově vzniklá pětice v barvách DNE potvrdila formu v říjnové kvalifikaci, ve které si došla pro jeden z osmi spotů pro jarní split. Na ten se naše sestava pořádně otrká v nadcházejících bitvách na mezinárodním poli.

Posledními dvěma překážkami v postupu mezi domácí elitu ve hře CS:GO byly v play-off týmy Sazka eLEAGUE Open týmy eEriness MARVO a Glore. S oběma si naši borci v dramatických bitvách poradili a mohou se těšit na jarní boje už ve čtvrtém splitu hlavní soutěže. „Otevřené kvalifikace jsou vždy velmi nebezpečné, a mnohem horší soupeř vás tam může potrápit. Při přechodu na BO3 jsme už měli vše téměř pod kontrolou, ale soupeři jako eEriness nebo Glore hráli velmi dobře,“ ohlédl se za kvalifikačními boji kouč týmu Jakub "bfull" Kokoška.

A s jakými cíli chce se svými svěřenci do jarního splitu jít? „Projít hlavně do play-off, kde už se může stát cokoliv. Chtěli bychom zabojovat o TOP 3, ale hlavně hrát dobrý Counter-Strike, který bude fanoušky bavit.“ To se týmu ve složení Filip "K1-FiDa" Dvořák, Vojtěch "Valencio" Mydlář, Lukáš "capseN" Koláčný, Adam "ZEDc" Bartko a Vít "nbqq" Pohlot v posledních týdnech daří. „Určitě můžeme být spokojení vzhledem k době, jakou spolu tým působí. Podali jsme pěkný výkon, který jsme korunovali ziskem několika bronzových umístění,“ těší bfulla.

Hráčům DNE se ale daří také za virtuálními hranicemi. V nové sezoně ESEA Advanced si připsali tři vítězství ze tří dosud odehraných zápasů nad týmy Anime Submarine (RUS), iplaywindow (POL) a OneTap Gaming (RUM). Jsou tak zatím stoprocentní.

„V ESEA Advanced jsme navázali na naši formu z minulé sezóny. Dokážeme tam hrát dobré hry proti evropským celkům, ale těžší soupeři teprve přijdou. Náš cíl je opět se dostat do play-off a získat další zkušenosti proti kvalitním soupeřům,“ říká trenér týmu, který se v novém vydání světového žebříku HLTV posunul už na 83. pozici.

A daří se nám také ve druhé sezoně REPUBLEAGUE, kde jsme se probojovali do play-off, do kterého vstoupíme 12. listopadu soubojem proti brazilskému týmu GODSENT, aktuálně třiadvacátému týmu světa. „Postoupit do vyřazovací fáze REPUBLEAGUE považujeme za velký úspěch. Společně se Sinners si tak můžeme zahrát proti zvučnějším jménům. GODSENT nás určitě šetřit nebudou, a proto je potřeba tomu přizpůsobit trénink. Chceme se dostat co nejdál, každý takový zápas nám může dát hodně nových informací,“ uzavírá bfull, který bude se svými svěřenci ladit v listopadu formu na vrchol domácí sezony, kterým bude MČR v Brně.