Winter a MČR is coming! LoL sekce se připravuje na rok 2022

Po povedeném MSR, kde naše nově složená pětice ve hře League of Legends získala stříbro, se chystá na dva zimní vrcholy končícího roku. Prvním bude soutěž Hitpoint Winter 2021, do které vstoupíme pátečním utkáním proti týmu Cryptova, druhým pak blížící se MČR, které se uskuteční online od 12. do 14. listopadu.

V říjnu se tým ve složení Jakub "Kulvas" Kotulan, Jiří "Savero" Odehnal, Adam "Jackisek" Jeřábek, Filip "Hiro" Nguyen a Matyáš "Smarty" Rozvoral ukázal společně poprvé na offline akci a bylo z toho na MSR druhé místo. Na úvod jsme sice zaskočili favorizovanou eSubu, ve finále jsme na ní už ale bohužel nestačili a museli se spokojit se stříbrem. „MSR byl náš první offline turnaj po dlouhé době, zároveň to byla první příležitost, kdy jsme se s hráči mohli osobně vidět. Na turnaji jsme dokázali udělat slušný pokrok a zároveň si nastavit pravidla pro fungování týmu,“ vrací se ještě jednou k bratislavskému turnaji kouč Radim "Zizou" Zaoral.

Ten byl s konečným umístěním spokojený, i když rozhodně se nejednalo o spokojenost absolutní: „Co se týče výsledků, nejeli jsme do Bratislavy jako favorit. Druhé místo je pro nás dobrý a důležitý výsledek pro další fungování. Finálová porážka ale byla hodně hořká. Pro mě i z toho důvodu, že jsem titul obhajoval.“

MSR je už ale minulostí, nyní bude aktuálním tématem na domácí LoL scéně MČR, které je na programu v polovině listopadu. Ještě předtím ale vypuknou boje v zimním splitu Hitpointu, ve kterém čeká na DNE kromě Cryptovy v základní skupině akademie Inside Games a Inaequalis. „V této fázi je pro nás důležité vytvořit si základy na jaro 2022, ale zároveň chceme, aby se na Dynamo Eclot fanoušci dívali jako na tým, který hraje vždy o přední místa. Model Winteru je neobvyklý, připomíná Iberian cup a formát je nepříjemný, protože nás i outsider může poměrně snadno vyřadit. Je pro nás tedy důležité nepodcenit přípravu na žádného soupeře,“ říká Zizou.

V základních skupinách je potřeba pro postup vyhrát alespoň dva zápasy s možností jedné prohry, když se bude hrát systémem BO1. Do play-off pak postoupí osm týmů ze čtyř skupin a ve vyřazovacích bojích už nebude místo na zaváhání. Single elimination se už ale bude hrát jako BO3.

„Ve winter splitu se budeme vždy soustředit na nadcházejícího soupeře a budu věřit, že budeme dostatečně připraveni na zápasy s nejlepšími. A co se týče MČR, tak se momentálně soustředíme především sami na sebe. Zhruba týden před MČR pak zahájíme přípravu na konkrétní soupeře. Každé porovnání se Sinners nebo eSubou je pro nás důležité a na MČR chceme být lépe připraveným týmem než oni,“ dodává začátkem listopadu Zizou. Už za měsíc bude jasné, jestli tomu tak bylo, nebo ne.