AWP pozici v Dynamo Eclot obsadí Izraelec Anarkez

Volný spot v sekci CS:GO pro sezónu 2023 na pozici AWP obsadí v týmu Dynamo Eclot (DNE) izraelský sniper Guy “Anarkez” Trachtman. Ten už se špičkovým českým týmem v posledních týdnech absolvoval několik map a po společné spokojenosti došlo k dohodě na dlouhodobé spolupráci.

V týmu nahrazuje 23letý izraelský hráč Lukáše “capseN” Koláčného, který byl přesunut na přestupní listinu koncem minulého roku. Zbylá čtveřice zůstává čistě česká ve složení Filip “K1-FiDa” Dvořák, Martin “Dytor” Handl, Vít “nbqq” Pohlot a Vojtěch “Valencio” Mydlář.

“Během posledního půl roku jsem měl několik dalších nabídek z Tier 2-3 scény, ale nevyšlo to kvůli spoustě věcí v zákulisí a já se chtěl vrátit do týmu a najít nový domov, takže jsem opravdu rád, že jsem konečně dostal šanci hrát,” říká ke svému příchodu Trachtman, který naposledy působil v organizaci Finest.

Předtím si vyzkoušel týmy jako Lyngby Vikings, HellRaisers nebo Secret, v českém prostředí tak bude nováčkem. A nová věc to bude i pro celý tým DNE: “Bylo to pro mě nečekané, protože tým doposud komunikoval česky a je pro ně nové komunikovat anglicky, ale je tam vidět velký pokrok. Celkově si myslím, že je to dobrá příležitost začít znovu hrát.”

Nový sniper v týmu vidí velkou sílu nově utvořené pětice: “Máme dobré individuality a myslím si, že můžeme porazit jakýkoliv tým. Ale samozřejmě potřebujeme čas a zapracovat na týmové hře. Pro mě je vždy cílem RMR & Major, ale vím, že je to nový projekt a bude těžké kvalifikovat se na RMR, které se hraje za pár dní. Celkově je cílem pro příštích několik měsíců TOP 30 HLTV. Věřím, že máme velkou šanci toho dosáhnout.”

A proč se v Dynamo Eclot rozhodli pro zahraniční akvizici? To objasňuje business development manažer Ondrej Bobula: “Výběr v rámci naší scény není zrovna pestrý, co se týče hotových hráčů, a navíc je většina z nich pod smlouvou. V rámci mládeže zatím není dostatečná struktura pro práci a rozvoj talentů, ale aktivně na tom pracujeme.”

“Během poslední sezóny se nám podařilo udělat velký pokrok a získat spoustu zkušeností. V roce 2022 jsme odehráli 284 map, což byla šílená jízda a věřím, že jsme tím hodně získali. Abychom navázali na tento progres, rozšířili jsme nejen trenérskou strukturu a štáb o Pavla “replay” Vaňka, ale rozhodli jsme se také udělat změnu na AWP spotu. V Anarkezovi vidíme silného a odhodlaného hráče, který má potřebné atributy a zkušenosti, aby pomohl týmu dosáhnout ještě lepších výsledků a dostat ho do TOP 30 HLTV,” dodává Bobula.