Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data/web/virtuals/85145/virtual/www/domains/eclot.eu/index.php:4) in /data/web/virtuals/85145/virtual/www/domains/eclot.eu/index.php on line 53
Dynamo Eclot - Český esport tým

Zataro se stal vyvoleným slovenského HS lidu a dostal v hlasování důvěru do druhého ročníku Hearthstone Global Games. Přinášíme vám s naším hráčem kratší rozhovor, který vám objasní, proč zrovna on je tou správnou volbou.

Zataro ahoj, mohl by ses našim čtenářům do začátku trochu představit?
Ahoj, som Braňo “zataro” Štukovský, je mi strašne moc rokov, z pohľadu HS som taký hero powercreep na 31, onedlho 32 hpčkach. Som rodák z Trenčína a momentálne žijem v Pardubiciach.

Co ty a hry? ECLOT reprezentuješ v HS a Gwentu, ale víme také, že dříve jsi hrával Starcraft2 na vysoké úrovni. Co ještě za hry máš rád?
Začínal som v Trenčíne v herni s CS 1.0, krátko na to som sa stal fanboyom blizzardu s diablom 2, W3 a tak ďalej. Okrem hier ktoré sa dajú hrať kompetitívne som toho tak moc nenahral. Snáď iba tie fallouty, diabla, kampane z w3 a SC a jednu verziu Jedi Outcast :D.

Nakonec jsi se k Martimovi přidal právě ty, Jožo a Čekmara. Znáš se s klukama i osobně? Už jste měli šanci si spolu promluvit a probrat např. role v týmu?
Martima a Joža poznám osobne, sú to super chalani a myslím, že si dobre rozumieme, Čekmaru som predtým nestretol, ale dosiahol kvalitné výsledky na posledných y-games a jeho básnička v HGG vote naznačuje kvalitu :). Teamovu komunikáciu postupne rozbiehame už od výsledkov. Jediná úloha ktorá je zatiaľ jasná je tá kapitánska ktorej sa ujíma Martim.

Dokážeš popsat, jaký je největší rozdíl mezi HS komunitou v Česku a na Slovensku? Přijde mi, že na Slovensku chybí tvůrci obsahu ať už na YT tak i na Twitch, máš pro to vysvětlení?
Je veľmi ťažké vôbec rozlišovať Slovenskú a Českú komunitu. A je rovnako ťažké zaujať iba jednu z týchto krajín. Myslím, že slovenská komunita existuje, rovnako ako tá česká, len je menšia a obe komunity sú mixnuté. Z môjho pohľadu sa jedná o jednu veľkú česko-slovenskú komunitu.

Česko, nebo Slovensko? Který tým podle tebe dojde dál? A myslíš, že mají Češi šanci tento rok titul obhájit?
Myslím, že oba teamy majú veľmi solídne šance. Čo sa týka Slovenska, Martim a Jožo sú špičkoví hráči. Najväčšou hrozbou pre nás tento rok je iba Martimovo zjavné prekliatie, keďže tento rok končí na suprových priečkach, ale tie najvyššie mu majú tendencie utekať o tie-breakery a podobné nešťastné udalosti. Team Česka hlavne v podaní Jarlu a Faeliho, ktorí sú tento rok úplne nezastaviteľní snáď už ani netreba nejak hypovať, ich výsledky a fakt, že už sú obaja draftnutý zahraničnými teamami hovoria za všetko.

My samozřejmě fandíme oběma zemím, takže nás zajímá ještě další otázka. Za účast v reprezentaci máš momentálně jistých 800 USD, je to tvoje zatím největší výhra ve tvé kariéře?
Je tomu tak, i keď mám na konte účasť v top 16 na tourstope a niekoľko výplat z online cupov, toto bude doposiaľ môj najlepší výsledok a to nielen skrz finančnú odmenu, ale hlavne je pre mňa cťou, že si ma Slovenská komunita zvolila a že môžem na HGG našu krajinu reprezentovať.

Závěrem jsem si pro tebe připravil ještě takovou pikantní otázku: Na jednom turnaji jsi byl i se svoji manželkou, která nakonec těsně nepostoupila do top8 a nechala tě v tabulce swissu daleko za sebou. Necháváš si od ní radit třeba i doma při hře?
Moja úžasná manželka je mojou najväčšou oporou, na poslednom turnaji, keď som sa ja radšej šiel venovať moderovaniu bola to práve ona, kto dotiahol to rodinné herné želzo neskutočne ďaleko. A aby som doplnil nenechala za sebou iba mňa, na tomto medzinárodnom turnaji nechala za sebou i celé rodné Česko, keď sa umiestnila tesne za top8 iba o pár bodov v tie-breakeroch za celo-európskou špičkou. Keďže je mechanicky veľmi zdatná, výborná matematička a neskutočne všímavá, rád si od nej nechám poradiť, moje myšlienkové pochody s ňou často diskutujem a jej názor si veľmi cením.

Díky moc za rozhovor a přejeme ti za celou naší organizaci hodně štěstí.
Vďaka!