Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data/web/virtuals/85145/virtual/www/domains/eclot.eu/index.php:4) in /data/web/virtuals/85145/virtual/www/domains/eclot.eu/index.php on line 53
Dynamo Eclot - Český esport tým

Ahoj Zataro, mohl by ses čtenářům nějak uvést?
Ahoj, som zataro a hrám Hearthstone. Mám aj zopár iných záujmov. Pracujem ako Data analysta a aktívne sa venujem boulderingu, trailovému behaniu s občasným obstacle course racingom a som zastáncom movement culture (taká sranda okolo Ido Portala).

Jsi nejúspěšnější Hearthstone hráč ECLOTu za měsíc duben, gratulujeme! Jakým úspěchům za to vděčíš?
No bolo toho vcelku dosť. Pôjdem tak nejak cez eventy čo ma napadajú. Rozhodne TOP 8 - Y-Games, swiss bol dosť brutálny a následný playoff ešte viac, 3. miesto na playzone MČR nightcupe, TOP 8 a 2x 2. miesto na Topgaming Tiger Masters, TOP 4 a 2. miesto na NUTSBET turnajoch a ešte so close, yet so far TOP 8 vo Viedni na kvalifikácii k Lifecoachovi. K väčšine z týchto umiestnení bola aj nejaká tá finančná odmena, snáď okrem Y-Games. Co říkáš na novou metu? Od komunity zatím sklízí hlavně pozitivní reakce.
Pred vydaním Ungora to bola dosť tragédia, hrával som skôr Gwent. Novú metu som prvé dni totálne neodhadol a hneď z prvého ungoro turnaja na offline Topgaming Tiger Masters som vypadol hneď v druhom kole. Čo ma patrične naštvalo a hneď som šiel robiť testy na opencup. Zmenil som lineup a vyzerá, že to fungovalo. Myslím si, že Blizzard odviedol prefektnú prácu. V hre je veľké množstvo arechetypov a obrovský priestor pre deckbuilding.

Když už jsme u práce vývojářů, jak se ti líbí animace vulkánu na novém boardu?
Parádna, páči sa mi aj koncept akým je zavedená, ale stále najviac strieľam do terča na TGT.

Jak už jsi říkal, s novou expanzí se vyrojil nespočet různých balíčků. Jaký tě překvapil a jaký byl pro tebe naopak zklamáním? Myslíš, že máme v mětě nějaký „sleeper deck“, tedy balík, který ještě neukázal svojí sílu, ale má potenciál?
Prekvapila ma Quest Roguna, asi ako skoro všetkých a očakával som viac od Warlocka, či už Zoo alebo Control. Sleeperdeck - thinking - some more thinking - asi skôr očakávam viac refined buildy tempo deckov. Inak ma najviac potešil Freeze Mage a aj možnosť aplikácie Quest Maga vs greedy lineupy ako napríklad môj lineup na eSuba vs ECLOT clanware, kde som bol proti Vanikovi.

Když jsi zmínil Clan War proti eSubě, jak se ti akce líbila?
Akcia sa mi moc páčila, ešte viac keďže sme ju mali spojenú s bootcampom, od Vanika som očakával pomalší lineup a tak som zvolil kombináciu efektivity a zábavy v podobe Ramp Druida a Exodia Maga - thumbs up to Rastafish. Inak ďakujem všetkým za účasť, Pandovi a Uknowgamerovi za parádne odkomentovanie akcie a ťeším sa na ďalšie.

Hearthstone v poslední době zažívá nebývalý boom, hlavně díky své dostupnosti na mobilních zařízeních právě přesáhl hranici 70 milionů uživatelů. Přitom před půl rokem čelil ostré kritice z řad elitních hráčů, kterým se zdálo, že zaměření titulu na obyčejné hráče škodí soutěžní scéně. Zdá se však, že Blizzard konečně dělá kroky správným směrem i zde a můžeme se těšit na řadu velice zajímavých turnajů. I na naší scéně se chystá kromě zavedených akcí celá řada nových projektů. Máš v plánu se i v létě aktivně účastnit nebo tě čeká dovolená a cestování?
V lete ma čaká svadobná cesta do Francúzska, kde sa chceme okrem boulderingu vo Fontáči a behaniu, zúčastniť aj nejakého fireside gatheringu, keďže frantíci majú obrovskú a veľmi kvalitnú HS komunitu. Inak čo sa týka akcií a firesideov v lete mám v pláne zorganizovať turnaj v Pardubiciach na štýl fireside gatheringu, stay tuned for more info. A myslím, že blizzard podniká správne kroky s vývojom HS. Už len zrušenie adventúr tak ako boli doteraz je dobrá vec. Adventúry poskytovali veľmi malý cardpool a meta tak zažívali veľmi malé množstvo zmien.

Moc děkujeme za rozhovor, je ještě něco co bys chtěl fanouškům ECLOTu vzkázat?
Dajte nám všetky lajky ktoré máte :D, sledujte naše stránky, je možné, že sa od nás občas objaví nejaký stream, celkovo chceme produkovať kvalitný content pre CZ/SK HS scénu. 👊 #ECLOTKAPOW!