Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data/web/virtuals/85145/virtual/www/domains/eclot.eu/index.php:4) in /data/web/virtuals/85145/virtual/www/domains/eclot.eu/index.php on line 53
Dynamo Eclot - Český esport tým

Nazdar Heki, v sobotu si hájil barvy Eclot Gaming na TIGER Masters HS #3 LANce pořádané v klubu RE-LOAD portálem Topgaming.eu, kde se ti podařilo dojít až do finále, jak se ti turnaj líbil?
Dorazila spousta opravdu dobrých hráčů a kapacita herny byla využita na 110 %, takže to bylo náročné, ale mám radost, že je o turnaje stále takový zájem. Našel jsem si místečko v koutu na takovém tom válecím polštáři. Minule mi trochu vadilo, že kolem mě u stolu pořád někdo chodil, tady jsem byl hezky zalezlý a mohl se 100 % soustředit na hru.

Mužeš nám prozradit, jak probíhají přípravy na takovýhle turnaj?
Určitě je nesmysl hrát den před turnajem a předělávat balíčky na poslední chvíli. Já šel v pátek ráno do posilovny a večer s kamarády na pivo do parku a psychická a fyzická pohoda mi hodně pomohla. Necítil jsem během turnaje žádný stres na rozdíl od mých soupeřů. Nahráno jsem měl díky přípravě na jarní sklizeň dost, a i představu o tom, co budou hrát top hráči.

Určitě by některé méně zkušené hráče zajímalo, kolik času je nutno vynaložit na stavbu balíčků a kde např. čerpáš informace (internet, ladder, turnaje)?
Tak informace čerpám samozřejmě ze všech tří zdrojů a času není třeba tolik, když víš, jak fungují jednotlivé matchupy a máš v týmu takového borce, jakým je martim. Poslal mi Orangův lineup, svého top legend mága a seznam změn, které by udělal. Já se rozhodl, že chci hrát anti kontrol lineup, ale bez quest warriora. Obecně nesnáším kartu Brawl pro její RNG a Sulfuras je na tom stejně. Navíc všichni ví, jak proti tomu balíčku hrát a jde velmi snadno counterovat. Už na jarní sklizeň jsem chtěl původně vzít svého oblíbeného echo shamana, ale na poslední chvíli jsem ho vyměnil za warriora. Teď jsem se řídil srdcem a vyplatilo se. Několik soupeřů jsem pak porazil 3x právě do jejich warriora.

Celý turnaj se protáhl dlouho do noci, což muselo být v posledních kolech dost únavné, byl nějaký soupeř, který překvapil, popř. někdo kdo ti dal opravdu zabrat?
Trochu mě překvapil martinzmarsu tím, že v kontrolním lineupu hrál huntera a nepotěšily mě dvě hydry za sebou v pirate warriorovi, kterého hrála Farel. Zajímavá série byla proti Vlčákovi, kde první dvě hry zahrál famózně, ale potom, co ho překvapil můj counterspell na brawl začal zmatkovat a několik chyb ho pak stálo celou sérii. Obával jsem se duelu proti Rastafishovi, ale můj lineup byl hodně favored, což rozhodlo v můj prospěch. Nejnáročnější byl semifinálový zápas proti Vaníkovi, kdy jsem měl horší ruku v mirroru mágů a jeho dirty rata mi vyhodila Nzotha, takže jsem musel otáčet proti jeho paladinovi. Rozhodl až mirror paladinů za stavu 2-2 a můžu říct, že to byla asi nejlepší hra, jakou jsem letos hrál. Naše balíčky byly téměř identické, ale mě nechtěl dorazit Nzoth. Value byla celou dobu na straně Vaníka, ale mě se povedlo na začátku získat trochu tempa a srazit ho nízko na 8 životů. Aby neumřel, musel dělat méně efektivní playe, a nakonec jsem vlastně byl schopen to tempo přeměnit ve value. Stabilizoval jsem se pomocí Tarimů s tím, že jeho Nzoth už byl pryč a ikdyž mu pak ještě přišel další Tirion z Defendra, Můj Nzoth byl silnější a Baine v kombinace se Spikeridged Steedem a fatigue dmg ukončil tuhle naprosto epickou téměř dvě hodiny trvající sérii.

Vzpomeneš si na nějakou zajímavou situaci, která byla gamebreaking nebo kde totálně rozhodl KartiBůh?
Gamebreaking byly většinou Counterspelly, kartibůh mi pomohl v portálech do Doomguarda a další kolo do 7/8 elementála a nepříjemná byla proti mně 15/9 hyena.

Jaké další turnaje máš v plánu?
Tak hodlám se účastnit všech zajímavých turnajů na naší scéně. Zvažoval jsem Dreamhack Valencia, ale nechtělo se mi tam jet z týmu samotnému. Ale pokud bude příští edice stejně povedená jako Ungoro, tak DH winter bych mohl zkusit. Snad se do té doby zlepší finanční zázemí týmu.

Co říkáš na stávající situaci v metagame?
Turnajová meta je super, obrovsky jí pomohlo přidání efektivních tauntů. Přesto se dá slavit úspěch s full agro lineupem, ale alespoň už kontroly netahají za o tolik kratší provaz jako dřív. Uvidíme, co s metou udělá objev poslední doby Totem evolve shaman.

Určitě už jsi slyšel nějaké rumors o další sadě, která vyjde pravděpodobně koncem prázdnin, co bys ze strany blizzardu jako aktivní hráč chtěl v další sadě?
O nové edici nevím zatím nic. Uvítal bych hratelného kontrol locka a hratelnou legendárku pro huntera, ne že by byl hunter muj oblíbenec, ale žádná jeho legenda se zatím neuchytila fílsbetmen.