Tak a je to za námi! Nebo naopak před námi? O víkendu se našich pět hráčů porvalo o čtrnáct slotů na finálový turnaj MČR v Brně. K již postupujícímu Pardubovi, který si vstupenku vysloužil za největší porci bodů v této sezóně, se nakonec podařilo postoupit Mattymu, Pandovi a Zatarovi.

Zataro s hodně netradičním line-upem prošel svojí skupinou s pouze jednou prohrou a o kvalifikaci v jeho případě bylo rozhodnuto již v sobotu večer a náš titán se stal ve věku 33 let tím nejstarším účastníkem MČR. Matty si postup nezajistil již v sobotu, ale hned po první výhře v neděli věděl, že má postup v kapse.

Pro Mattyho to bude již páté MČR v řadě. “Jsem rád, že jsem na MČR postoupil. Určitě to bude skvělý turnaj, jako v posledních letech. Jediné, co mě mrzí, je absence mého oblíbeného hráče PoweRa” svěřil se nám Matty v rozhovoru. Nejtěžší cestu kvalifikací měl Panda, který ve skupině se skóre 3-3 musel ze čtvrtého místa ještě zabojovat ve třech zápasech decideru a svoji účast si zajistil až v poslední hře proti en1gmovi kde za nepříznivého stavu 0-2 nakonec otočil na 3-2 a podívá se na MČR poprvé jako hráč.

(Na obrázku vidíte přehled trofejí, jenž jsme získali za rok 2019)

Článek zakončíme však smutnou zprávou. M1lan, který před týdnem vyhrál Tiger Masters na veletrhu ForGames neprošel přes svoji skupinu a na MČR se bohužel stejně jako jeho týmový kolega Jammex nepodívá. Oba se úspěšně kvalifikovali ve starém systému sklizní na loňské MČR, letos jim to ale nevyšlo, a tak budou akci sledovat pouze jako diváci a podporovatelé spoluhráčů.