Po úterním nevydařeném utkání proti německému seskupení Expert eSports (11:16) jsme si na pozápasový rozhovor vzali jednoho z hráčů sestavy CS:GO Vítka “noobiq” Pohlota a kromě shrnutí samotného klání jsme se ptali i na nadcházející Vodafone Mistrovství České republiky v počítačových hrách, kam se sestava okolo kapitána Filipa “FiDa” Dvořáka kvalifikovala z druhého místa.

Po nevydařeném zápase s německým týmem čeká na naší CS sekci ještě jeden zápas v ESEA lize. “Konkrétně zápasy v rámci ESEA nebereme jako ostrou přípravu na MČR, ačkoli to může znít divně. Spíše si v těchto zápasech vyzkoušíš nové věci. V Main divizi je docela málo opravdu kvalitních týmů, kteří proti sobě nastoupí s najetou taktikou. Řada týmů ti během těch zápasů běhá a je těžký proti takovým týmům se připravovat na MČR. Pracujeme na sobě hlavně sami, to je aktuálně největší náplň přípravy,” uvedl na úvod rozhovoru noobiq.

Výsledky CSGO sekce jsou poslední dobou doslova jak na houpačce. “Česká herní scéna je o tom, kdo se jak vyspí. Není tu nikdo, kdo by přišel a dával hlavy každý kolo jako robot. Tady někdo přijde, jeden den ti dá třicet hlav za mapu a druhý den pouze pět. Proto i u nás je možná ta forma jak na houpačce, protože je to čistě o aktuálním nastavení těch hráčů, jestli jsou v pohodě nebo ne,” snažil se vysvětlit aktuální formu týmu.

Na mistrovství se Vítek Pohlot opravdu těší. “Na MČR se těším opravdu moc, je to vůbec moje první MČR. Šance podle mě máme, ale zase se vracíme k tomu, kdo se jak vyspí a jak kdo od nás zahraje. Šance ale rozhodně máme,” uvedl. “Semifinále bychom ale dát mohli. To jsou reálné šance a minimální očekávání. Ale samozřejmě máme cíl vyhrát,” dodal.

Ve skupinové fázi narazí tým na eSubu, eEriness nebo třeba Exors Gaming či eXtatus. “Skupina bude samozřejmě těžká, ale dost týmů z aktuálního obsazení skupiny nepředvádí stabilní výkony, což by nám mohlo hrát do karet. Každopádně neplánujeme žádná překvapení co se týče picku, jako tomu bylo na ForGames, kde nás nevhodný výběr mapy stál postup do finále,” zhodnotil rozlosování skupiny hráč CS:GO sekce.

Noobiqa a vůbec celý tým, ale i třeba naše hráče hry Heartstone (kteří se kvalifikovali na MČR v počtu čtyř hráčů) budete moci vidět a podpořit již 8. listopadu na brněnském výstavišti.