V posledním listopadovém víkendu naši Hearthstone sekci čekal poslední velký turnaj sezóny - Red Bull M.E.O. v pražské Radlické kulturní sportovně. Přes otevřené kvalifikace se na finále kvalifikovala letos již docela klasická čtveřice Matty, M1lan, Pardub a Jammex. Turnaj nebyl nijak finančně ohodnocen, ale první místo znamenalo postup do světového finále, které se bude konat v únoru 2020 ve španělském Madridu.

Hned ráno nás čekala nemilá informace, a to že se M1lan z vážnějších zdravotních důvodů z turnaje odhlásil. Naše šance na medaili se ihned trochu zmenšila, protože jsme přišli o vítěze letošního ročníku Tiger Masters a museli se spolehnout na dostatečný um Mattyho a Parduba. Na umístění Jammexe asi nikdo z nás nespoléhal, ale na fotky dobrej jak se lidově říká.

ZDROJ: REDBULL.COM | © LUKÁŠ WAGNETER / RED BULL CONTENT POOL

Matty i Pardub prošli do TOP 16 bez ztráty hry a Jammex se skóre 1:1 musel zvládnout koncovku, která se proměnila v jeho historicky první účast na streamu a následný postup. TOP 16 byla pro první dva jmenované borce také brnkačka a postup do single elimination TOP 8 povinností, pro Jammexe naopak zastávkou konečnou.

A nakonec to byla TOP 8, kde se Matty s Pardubem setkali a do semifinále už mohl nakouknout jen jeden. Prvním semifinalistou se stal Matty. Matty potřeboval udělat poslední dva kroky a v semifinále porazit “manažera” HS sekce týmu eSuba - Štěpána "ecoo" Macha. Jak se Mattymu hrálo jsem se zeptali přímo jeho: “Nóó tak to bylo hodně vyrovnaný semifinálko a v jednu chvíli jsem nebyl moc favorite, ale myslím že nakonec jsem semifinále zdolal protože zkušenosti hráli se mnou rozumíš. Vyhrál jsem letos i Y-Games a a vím jak se chovat když jde o vše.”

S poraženým “eceem” bylo potřeba však vyhrát ještě finále a v něm porazit posledního protivníka - "bpedack" z týmu Inae, žlutá vosa proti našemu růžovému melounkovi, David proti Goliáši a určitě bych si vybral ještě spousta známých přirovnání, aby autor tohoto článku popsal důležitost tohoto finále. Nebudu vás napínat ale Matty zvítězil 2:0. Krom letenky do Madridu si odnesl i krásný mobilní telefon značky Honor, ale legendy praví že mu byl zabaven Pardubem. Závěrem mi dovolte pár skromných slov: Zase jsme vyhráli. GG WP