Za pár dní to bude měsíc, co jsme oznamovali návrat Zeda a Zyoreda do naší sestavy. Doposud kluci odehráli několik EU kvalifikací či zápasy v rámci ESEA Main ligy, kde jsme v této sestavě ještě nenašli přemožitele. Ani jednoho z výše jmenovaných asi není třeba představovat, přesto jsme si pozvali druhého jmenovaného k rozhovoru, ve kterém zmíní cíle týmu, ale i celkové změny v jeho přístupu.

Ahoj Zyo! Po roce se opět vracíš do ECLOTu. Jedná se už o to tvoje třetí angažmá v našich barvách. Znamená to pro tebe něco speciálního?
Zdravím všetkých fanúšikov tímu ECLOT. Toto moje pôsobenie je špeciálne možno tým, že prvýkrát v ECLOTe začínam sezónu. Moje prvé pôsobenie v ECLOTe bolo pred pár rokmi a to druhé bolo iba skôr také 4fun dohranie sezóny.

Tvoje první působení u nás se datuje k roce 2016, změnilo se toho u nás či u tebe hodně, jak to hodnotíš?
Čo sa týka organizácie ešte nedokážem hodnotiť na koľko som tu veľmi krátko a v podstate sme sa ďalej ako od počítačov doma nedostali. Uvidím ako sa o nás bude ECLOT starať na lankách atď. 😊. A čo sa týka mňa zmenilo sa celkom dosť 😄. Najskôr som skončil s CSkom kvôli bolesti ruky potom som sa po pár mesiacoch vrátil a cez prázdniny sa mi ozval uZman či niečo zložíme a nakoniec som skončil v Moops kde som vydržal 4 mesiace. Veľa vecí sa zmenilo, hráči sa zlepšili zatiaľ čo ja som Deathmatch nevidel možno dva roky a teraz to musím dobiehať haha.

Naskočil si do sestavy společně se svým parťákem Zedem, ten se ale vrátil po měsíční pauze tudíž o novém angažmá se dá mluvit pouze v tvém případě. Jak se zatím v týmu cítíš, je znát sehranost kluků z předchozí sezóny?
Keď sme spolu začali hrať, a dá sa povedať že moja prvá hra s chalanmi bola rovno ESEA liga, bol som skôr ako keby buď dosadený do pozícii beryho alebo som si povedal kde pôjdem a chalani sa presunuli na iné miesto. Bolo však nutné začať pracovať na map poole od začiatku a nie iba zapĺňať diery. Prakticky to znamená že sme začali na novo aj keď sa v teame stále nachádzajú štyria hráči z minulej sezóny.

Proběhl tu boom full-time týmu – Sinners, Sampi, Brute a eSuba. Bude hodně těžké jim konkurovat?
Myslím si, že určite majú výhodu oproti teamom ktoré full time nie sú. Či už to je motivácia alebo čas na tréning avšak každý sa dá poraziť 😉 .

Jaké jsou cíle týmu a tvé osobní cíle do této sezóny?
Naše ciele sú určite postup do ESEA Advanced a celkovo nejaký progress a lepšie umiestnenia v EU kvalifkáciach. Kto sledoval poslednú kvalifikáciu na ESL Major mohol vidieť, že sme skončili kolo pred HLTV. No na mape Dust2, ktorú sme nikdy predtým nehrali, nás porazil 🇩🇰 Team Singularity celkom jasným výsledkom a tam naša cesta na minor skončila. Čo sa týka mňa, chcem sa zlepšovať a udržiavať pravidelný individuálny tréning ako kedysi. A určite by som sa chcel pridať medzi ľudí, ktorí majú to šťastie aby sa tomu venovali naplno 😊.

Chceš ještě něco na závěr vzkázat naším fans? Díky, za rozhovor a držíme ti palce!
Určite ma sledujte na Instagrame a Facebooku, kde sa budem snažiť pridávať čo najviac informácií o našej teamovej aktivite. A vďaka za podporu fanúšikom či už mojich, alebo ECLOTu 😊.

Zyoredovi sociální sítě:
Facebook: facebook.com/zyoredCS Instagram: instagram.com/zyored Twitch: twitch.tv/zyored