FPS střílečka VALORANT se za dobu dvou měsíců, kdy je možné tuhle hru ve fázi BETA testování hrát, dostala veliké obliby a tvoří se okolo tohoto titulu silná komunita. Kromě komunitní podpory je ale této nové hře slibována podpora ze strany vývojářů – Riotu, což dává VALORANTu silný potenciál usadit se dlouhodobě na poli esportu.

Proto jsme se rozhodli angažovat sestavu v tomto titulu a pro někoho možná překvapivě jsme dali příležitost i plně dívčímu obsazení. Dovolte nám přivítat u nás Ladies Valorant sekci vedenou Terezou „itsterez“ Herzánovou, která naše barvy bude ode dneška reprezentovat.

„Holky se chtějí hrou především bavit a nemůžeme od sestavy očekávat cestu na major. Celý tento nápad vznikl, protože holky společné hraní opravdu bavilo. Je tedy potřeba hlavně dodat, že se jedná především o zábavu, a když přijdou i výsledky budeme jedině rádi. Potenciál holky mají velký, tak uvidíme, jak se ho chopí,“ řekl na úvod majitel týmu ECLOT Martin Novotný.

Sestava je složená z hráček CSGO a oblíbených streamerek. „Sestava je složena z děvčat, které se věnují hraní Counter-Strike: Global Offensive a které začal bavit nový titul VALORANT. Téměř všechna děvčata zároveň pravidelně vystupují na svých online streamech, což zas pomůže přiblížit dění v naší organizaci našim sledujícím fanouškům a fanouškům děvčat,“ doplnil Nebojacnyvodca. A co na angažování dívčí sestavy do týmu ECLOT říká jedna z aktérek?

„Všetkým prajem príjemný deň. Najskôr sa veľmi rada predstavím, pre tých, ktorí ma ešte nepoznajú. Som 23 ročná vášnivá hráčka a zároveň streamerka. S FPS hrami som začala v roku 2009 a to bolo na hre CS 1.6, ďalej som pokračovala na CS:GO, kde už mám nahraných vyše 7000 hodín. Myšlienka female scény sa mi páčila už od ranných čias môjho hrania. Fandila som zahraničným teamom a postupne som sa k teamovému hraniu dostala aj ja. Za tie roky som sa ocitla v rôznych zostavách. V CS:GO to bolo napríklad pod krídlami NecroRaisers, myRevenge e.V., nEophyte alebo eSuby. Našim hlavným cieľom bola vždy female scéna, kde sme dokázali decentne konkurovať zahraničným zostavám.

S dievčatami v ECLOTE je našim cieľom stabilita, získanie skúseností na novej hre a taktiež veľa zábavy na online, či offline turnajoch. V našej zostave sú hráčky rôznej vekovej kategórie a pevne dúfam v to, že mladé členky budú pôsobiť na scéne ešte niekoľko rokov.

Mojou predstavou je postupne vybudovať a opäť oživiť female scénu, namotivovať mladé dievčatá, aby sa nehanbili hrávať za dievčenské celky. Vždy je dôležité nejako začať. Výber na CZ/SK scéne je užší ako v zahraničí a komunita tomu absolútne nepomáha. Je štatisticky takmer nemožné, aby female team konkuroval TOP mužškým zostavám či už na našej alebo zahraničnej scéne a to by si mali ľudia uvedomiť. V časoch 1.6 a pri začiatkoch CS:GO bolo na našej scéne vždy zároveň minimálne 3 až 5 female teamov. Z nich sa následne vyselektovali lepšie hráčky, ktoré vo svojom pôsobení pokračovali, získavali skúsenosti a neskôr sa skladali lepšie a kvalitnejšie zostavy. Aktuálne sa ale tento vývoj zastavil, hráčky sa skrývajú a na female scénu radšej ani nepomyslia. Vplýva na to veľkou časťou aj negativita našej komunity.

Som veľmi rada, že sa ECLOT rozhodol podporovať aj ženskú scénu. Zaslúžia si obdiv a určite, keď nájdu ten správny roster pre male team, tak najväčšiu dôveru vo výsledky budú vkladať hlavne mužškému celku. Čo je úplne v poriadku a je to viac ako jasné. My sa snažíme ECLOT reprezentovať len v tom najlepšom svetle, vyjadrili sme úprimne aké sú naše ciele a kam dosahujú naše sily. Preto očakávame od komunity vzájomný rešpekt - aspoň od racionálne premýšľajúcej časti.“ vyjádřila se Michaela “Mikajla” Dömeová.

Sestava sekce VALORANT Ladies:
- Anna Marie "Ejmyy" Hriadelová
- Lea "leusikk" Vagová
- Tereza "itsterez" Herzánová
- Michaela "Mikajla" Domeövá
- Tereza "Terezkavole" Šachtová

Našim novým tvářím přejeme za celou organizaci zábavu a skvělou atmosféru v týmu. Vítáme Vás!