Ahoj Ejmyy, určitě velká většina čtenářů tě příliš nezná, mohla by jsi se nám na úvod představit?

Ahoj😊. Volám sa Amy, mám 23 rokov a som študentkou informatiky na ČVUT v Prahe. Popri štúdiu už pracujem v obore takže zvyšok voľného času momentálne venujem hrám. Niektorí (predpokladám starší) hráči ma môžu poznať ešte z CS 1.6, kedy som hrávala pravidelne asi 2-3 roky. Počas 1.6 som už vystriedala zopár ladies teamov, kde sme mali šancu si zahrať aj na LANkách alebo MZH turnajoch a táto skúsenosť sa mi veľmi páčila.

Jak jsi se dostala ke hraní her a jaký je tvůj vztah všeobecně ke gamingu?

Mám staršieho brata a odmalička som viac menej kopírovala to, čo robí on :-D. Keďže sme v detstve mali jeden počítač, na ktorom hrával hry s kamarátmi, vždy som ho pri tom sledovala a chcela skúsiť aj ja. Začala som skákačkami (ak si niekto pamätá na Jazz 2!), neskôr GTA, Need For Speed, Mafia, potom ma veľmi chytilo WoW, na ktorom som taktiež strávila dosť rokov a nakoniec som sa dostala ku counter-strike. Myslela som si, že nič neprekoná MMORPG ale CS ma jednoducho veľmi chytilo kvôli komunite. Spoznala som veľa skvelých ľudí, s ktorými doteraz hráme a stretávame sa (napríklad s Mikajlou sa poznáme už vyše 10 rokov😊). Skúšala som samozrejme hrať aj iné verzie CS ako Source a Condition Zero a ešte aj po vydaní Gočka som nemala chuť 1.6ku vymeniť. Po dlhšej pauze som sa znovu vrátila ku CSku asi v roku 2016, kde som už skúšala GO. Popri mojích začiatkoch na škole som si nato však nenašla veľa času. Späť k hrám ma doviedla karanténa a zistila som, že mi to za tie roky ozaj chýbalo a chcela by som sa do toho dostať znovu. Bohužiaľ, nebudem môcť do toho investovať veľa času ale budem sa snažiť tento čas využiť efektívne na optimalizáciu môjho gameplayu, ktorý má samozrejme svoje rezervy a miesto na zlepšenie. Vzťah ku gamingu je asi jasný. Love it!

Jak trávíš svůj volný čas, když zrovna nehraješ hry?

Veľmi rada trávim čas priateľmi a cestujem – hory, lesy, pláže, mestá skrátka všade, kde mám príležitosť ísť. Okrem toho chodím na kruhové tréningy a predsavzala som si (po niekoľkýkrát:-D), že by som sa chcela venovať nejakému športu aktívne.

Co tě právě na Valorantu zaujalo?

Hmmm. Spočiatku som bola voči tejto hre skeptická a nemala som ani záujem to skúsiť ale keďže väčšina kamarátov už Valorant mala, musela som si naňho počkať predsa aj ja!:-D. Po prvej hre sa mi to dosť zapáčilo a začali sme hrávať viac a viac. Uvedomila som si, že táto hra je oveľa náročnejšia ako mi nazačiatku pripadala.

Jaké byly tvoje pocity po vzniku ECLOT Ladies sekce?

Myšlienka na ladies team vo mne vyvola spomienky z čias CS 1.6, kedy ma hrať v teame naozaj bavilo a veľmi rada som trávila čas s dievčatami. Hrať ma zavolala Mikajla a bola som tejto príležitosti veľmi otvorená ale zároveň vedomá, že to nebude vôbec jednoduchá cesta.

Jaké jsou tvé a týmové cíle?

Mojím cieľom je momentálne sa v hre zlepšovať. Aim, stratégie, premýšľanie, poznanie enemy atp. sú dôležité atribúty v tejto hre. Čaká nás veľa veľa hodín tréningu a sme si toho všetky vedomé, že presadiť sa na scéne nebude vôbec jednoduché. Naším momentálnym cieľom je zdokonaliť sa najprv individuálne v hre a celkovo si zvykať a naučiť sa hrať spolu – ako team. Verím, že o pár mesiacov budeme prinášať aj nejaké výsledky😊.

Oblíbený hrdina / hrdinka a proč zrovna on/ona?

Hrávam za Brimstona ale najobľúbenejší hrdina je pre mňa asi Sage, kvôli supportu (a výzoru :-D) haha. U nás hráva za Sage Mikajla a myslím, že jej táto hrdinka dokonale sedí (a nie len kvôli ich podobnosti😊).

Na které mapě se ti hraje nejlépe?

Bind!

Vandal nebo Phantom?

Vandal (pretože som Phantomu ešte nedala veľkú šancu).

Chtěla by jsi na závěr něco vzkázat vašim fanouškům?

V prvom rade sa chcem za celý team poďakovať za vašu podporu. Verte nám, že pozitívne a milé slová od vás nás veľmi tešia, motivujú a posúvajú ďalej. Naopak je mi naozaj ľúto ako niektorí ľudia dokážu ublížiť slovami a posmeškami niektorej z nás. Každopádne stále držíme spolu a veľmi si naše hry užívame, pretože všetky sú jednoducho skvelé a rozumné dievčatá😊. Ďakujem!

Děkuji za rozhovor a ať se nadále daří.