Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data/web/virtuals/85145/virtual/www/domains/eclot.eu/index.php:4) in /data/web/virtuals/85145/virtual/www/domains/eclot.eu/index.php on line 53
Dynamo Eclot - Český esport tým

V dnešním článku se blíže podíváme na PUBG mobile z pohledu naší sekce. Ačkoliv jsou zde již třeba graficky hezčí mobile hry jako například Call of Duty, PUBG se díky svému jménu stále drží v popředí mobilního esportu.

Jeden z hlavních rozdílů mezi mobilní a PC verzí PUBG je herní pohled. Zatímco na PC dominuje FPP, na telefonu si hráči oblíbili naopak TPP. Velký rozdíl je také v nejčastěji používaných zbraních. V mobilní verzi je celkově nejpopulárnější M416 na long range, jelikož lze sprejovat na stovky metrů. Zřídka se využívají DMR oproti PC verzi, kde je tento druh zbraní takřka povinností. Na close jsou pak oblíbené zbraně Beryl, Uzi či opět M416. Liší se také způsob boje na úplný close range, v mobilní verzi je přesnější hipfire (střílení noscope od boku) a také se zapojuje takzvaný jiggle movement, což je chůze do stran při střelbě. Většina PC hráčů si neumí představit, že by hráli PUBG na mobilu bez klávesnice, ale ve skutečnosti to není tak těžké, jak se zdá. Lze totiž zapojit více prstů než jen dva palce a také kontrolovat aim pomocí gyroskopu. Obrovská nevýhoda PUBG mobile je, že nikdy nelze předpovědět vývoj další zóny, zóna je čistě náhodná. PUBG PC hráčům také závidime 100% spawny aut při esport módu.

Na scrimech a turnajích rádi skáčeme naše dlouhodobě trénované splity, snažíme se vyhýbat soubojům ve velkých městech pokud nejsou nezbytné. Rádi fightíme spíše na long range. Obvykle rotujeme jako jedni z prvních abychom získali nejlepší pozici v zóně. Tréninku se věnujeme každý den a zlepšujeme se. Naší výhodou je, že máme téměř půl roku stejnou hlavní sestavu a perfektně se navzájem známe. Máme za sebou dvě části PUBG Mobile Československé ligy a v nejbližší době nás čeká Nations Cup (PMNC).