Mistrovství České republiky se nezadržitelně blíží a my vám přinášíme další rozhovor z řad PUBG sekce, tentokrát s Majklem. S ním jsme probrali právě nadcházející MČR, ale také například postup do čtvrtého kola PSL ligy, kde narazíme například na Liquidy nebo ENCE.

Ahoj Majkle, ty jsi již taková stálice domácí scény ale mohl by jsi se pro ty, co tě neznají v krátkosti představit?

Ahoj samozřejmě není problém. Jmenuji se Michal Krýl aka Majkl. Je mi 21 let, mám vystudovanou průmku (IT obor). Moji kariéru jsem započal v sestavě (Rufus, Silenter, Enthory, Majkl), chvíli na to jsme vstoupili pod organizaci UNIVERSE, kde jsem působil něco přes 1 rok. Zúčastnil jsem se dvou lanek. První MSR 2018 (Majkl, Enthory, StanleyPotato, Romcekk) a druhá MČR 2018, (Majkl, Enthory, StanleyPotato, Romcekk). Po skončení v UNIVERSE jsem působil pár měsíců v King of Sosnovka (KoS) v čele s Mazim,Goesem a Erizem. Následně jsem začal působit tady jako Ecloťák a působím tady již 8 měsíců.

Jaká je tvoje role v týmu?

Přímo určenou roli v týmu nemám, takže bych to specifikoval na support (medic, batůžek). Narozdíl od Tixiho, který je IGL a od Grendyse, který je hardfragger. Občas se povede že mám den a dokážu neskutečně fragovat, bohužel to není každý turnaj. Dle mého jsem univerzální hráč v žádném směru nejsem vynikající ale dokážu udělat co je v týmu potřeba (support, IGL i dokonce fragovat).

Tým ECLOT má solidně nakročeno k bezproblémovému postupu na MČR, jak se vám dařilo a daří v kvalifikačních turnajích?

V minulosti jsme bohužel vystřídal pár hráčů takže vyloženě říci jak se nám dařilo nemůžu, ale v aktuální sestavě (Tixi, Majkl, Grendys) si myslím že se nám daří dost dobře. Například v poslední PLAYzone kvalifikaci jsme bohužel museli vzít hosta, kvůli absenci Tixiho. I přesto jsme si odnesli celkově 5. místo z obou skupin a 60 MČR bodů k tomu.

Na MČR již neuvidíme kdysi dominantní sestavu iG okolo Odstřelovače, a nebo obávané FFFW v čele se Stamzem. Koho vidíš jako potencionálně největší hrozby ze současných týmů?

Bavit se o loňském MČR tak naprosto souhlasím. Byli to kvalitní týmy a předvedly skutečně nádherné hry. Bohužel jak jsi zmínil, letos již tyto hráče a spoustu dalších hráčů neuvidíme. I přesto tu máme pár kvalitních týmů, který by mohli pomýšlet na titul. Největší favorit bude bez pochyby tým ENTROPIQ, u kterých se očekává že obhájí MČR titul. Mezi hrozbu by se určitě dali zařadit, i když si myslím že největší hrozbou pro dobré a kvalitní týmy budou týmy, který jsou horší/špatné už jen z toho, jaký mají playstyle. K největším hrozbám, co se týče na umístění na předních příčkách bych určitě zařadil Vikingekrig, kvalitní tým s velmi zkušeným IGL. Určitě tento tým očekávám jako jeden z možných kandidátů na titul. Inside Games, taktéž velmi kvalitní team s evropským hráčem bez pochyb další kandidát na titul. Ostatní týmy určitě mohou překvapit pořád je to jen PUBG a pokud máte zóny, tak stačí jen umět aspoň trochu střílet a máte vše potřebné k dobrému výsledku.

Jak vidíš vaše šance na umístění právě na nadcházejícím MČR?

Myslím si že jsme tým, který může pomýšlet i na titul. Bohužel k titulu je to ještě velký kus. Napřed musíme určit našeho posledního hráče a následně se co nejvíce sehrát ve zbývajícím času, který nám zbývá do MČR. Určitě chceme bojovat o první místo. Osobně bych rád skončil do TOP 5, jaká bude skutečnost se dozvíme za pár měsíců.

Před nedávnem tým opustil Dodiiiikkk, probíhají už nějaké tryouty na post čtvrtého hráče v sestavě?

Ano, aktuálně probíhá pouze jeden tryout a to hráče LuckyBunny, který působil v CyberGamingu. Lucky už dříve hrával s Tixím takže s psychickou/mentální stránkou k nám zapadá skvěle. Bude to váš last? Na otázku se budeme snažit odpovědět co nejdřív to půjde.

Čekají vás před MČR ještě nějaké turnaje, na kterých vás můžeme vidět?

Samozřejmě, máme tu několik lig. Největší liga co můžeme hrát a aktuálně běží je PSL (Finská liga, kde se nacházíme ve 4.kole a čeká nás dost těžká skupina, kde najdeme spoustu kvalitních týmu např: ENCE, Team Liquid, TSM, NTL a spoustu dalších. Opravdu se nenudíme.) Dále, v tomhle měsíci by měla začít další kvalifikace na největší PUBG event co lze hrát a to je PCS3. K tomu můžeme přidat ještě DRGN ligu, která by měla začít koncem tohohle měsíce. Veškeré informace, kdy a jak budeme hrát najdete na organizační stránce Eclotu.

Je PUBG stále tou „rozbitou“ hrou, tak jak se to o ní často říká?

Tohle je otázka, která se s PUBG opravdu dlouho spojuje. Bohužel je poměrně pravdivá, každý update co přijde do PUBG tu hru trochu rozbije. Aktuální patch 8.2 přinesl spoustu bugů a custom hry jsou dost nepříjemné. Na druhou stranu to pro nás bylo poměrně pozitivní. Finští admini dokázali pro nás sehnat Esport Server, a díky tomu jsme se vyhnuli nejnovějším bugům ve hře. Jaký je vlastně rozdíl mezi Live Server a Esport Server? Největší rozdíl je plynulost opravdu nás hra bavila a nemohli jsme si stěžovat. Měli jsme stabilní FPS a hra byla smooth. Opravdu bych si přál aby se Playzonu podařilo obstarat Esport Server na MČR. Je to skvělý pocit na tom hrát.

Na jak dlouho odhaduješ, že PUBG ještě vydrží životnost v poli esportu?

Poměrné další častá otázka ohledně PUBG a esportu. Co se týče celosvětově, vidím v tom ještě několik let. Největší otázkou je jak se hra bude vyvíjet. Máme tu spoustu pro hráčů, kteří kritizují aktuální hratelnost PUBG a myslím si že je otázkou, kdy se na to vykašlou. Tady u nás se obávám že po aktuálním MČR uvidíme konec kompetitivního PUBG na CZ/SK scéně. České a Slovenské týmy na domácí scéně nemají kromě MČR ligy nic na hraní a to je velká škoda. Nejčastěji týmy, který chtějí hrát trénují na GLLku nebo na scrimech.

Děkuji za rozhovor, to by bylo vše a přeji tobě i tvému týmu hodně štěstí v nadcházejících měsících.

Já děkuji a za celý tým bych rád poděkoval za veškerou podporu, kterou dostáváme a věřím, že předvedeme kvalitní výsledky jak na domácí scéně tak na Evropském poli.