Jako jediný hráč v historii MČR v Hearthstonu se podíval již po druhé do finále. Bohužel ani tentokrát z toho vítězství nebylo, za svoje výkony se ovšem rozhodně nemusí stydět. Milan "m1lan" Šnajrd je na domácí kartičkářské scéně již známé jméno. V roce 2016 se ve finále potkal nyní již se svým týmovým kolegou Mattym a odnášel si stříbro. Letos se ve finále utkal se zástupcem týmu Entropiq En1gmou, který nakonec odešel z duelu jako ten šťastnější. Rozhodně to byla ale pořádná podívaná. M1lan se dostal pod tlak v úvodu série a prohrával již 0:2. Nakonec se mu ale podařilo sérii srovnat na 2:2 a o vítězi nakonec rozhodovala až poslední pátá hra. Co si o celém MČR M1lan myslí? Dočtete se v rozhovoru níže.

Ahoj Milane, prvně bych ti rád pogratuloval již k druhému stříbru z MČR. Jsi vůbec první domácí hráč, kterému se podařilo dvakrát dostat do finále. Jaká pro tebe byla letošní cesta ?

I přes to, že Jarla a Jobsad byli papírově asi nejtěží soupeři, které jsem mohl do skupiny dostat, jsem si na postup věřil a nakonec s jedním zaváháním postoupil. V top 8 skupině jsem své šance viděl ještě o něco větší, ale měl jsem smůlu v zápase s Rybkou a musel jsem znovu postupovat až přes decider match. V semifinále i finále jsem se v rozhodujícíh za Druida chvílích nechal zlákat k rozhodnutí, které nebylo optimální. V semifinále mi to ještě prošlo, ale ve finále už ne. Nejsem takový, abych se vymlouval na smůlu, naopak problém hledám v tom, co jsem mohl udělat lépe a takové příležitosti byly. Je škoda, že po celém roce snažení se mi nepovedlo udělat ten poslední krok, a příští sezónu musím zase začít od nuly.

Ve finále jsi dokázal dohnat ztrátu 0:2 ale nakonec jsi v páté hře podlehl. Co si myslíš že nejvíce rozhodlo?

Paradoxně ani za stavu 0-2 jsem nebyl moc nervózní. Věděl jsem, že všechny moje balíčky jsou schopné dát si 3-0. Pak už jsem se jen snažil zahrát všechno správně, což se dařilo až do poslední hry, kdy jsem se rozhodl možná zbytečně zariskovat a nevyšlo to. Zpětně si nejsem jistý jestli to bylo správně nebo ne, ale spíš se kloním tomu, že to byla chyba a o to víc mě prohra mrzí.

Asi nejvíce kontroverzním zápasem na sledování byla série proti Myschossymu. Co ti probíhalo hlavou během těchto her?

Dokážu ocenit, že jako jeden z mála vzal na turnaj poměrně originální lineup. Ale se vší úctou k němu si myslím, že na turnaji i v samotném zápase se mnou předvedl na můj vkus mnoho chyb a proto by mě hodně mrzelo, kdybych prohrál.

Jaké balíčky jsi na turnaji hrál a se kterými jsi měl největší úspěch?

Ke klasikému Soul DH, který je asi nejlepším balíkem ve hře, jsem přidal méně ortodoxní balíčky: Galakrond Rogue, Mozaki Mage a Malygos Druid. Hlavně poslední dva plnily svůj účel výborně a dotáhly mě až do finále.

Kdo z kvalifikovaných hráčů tě nejvíce překvapil, ať už tím, že vypadnul brzy nebo se naopak dostal daleko?

Matty a Pardub měli stejný lineup jako já a proto se divím, že se ani jeden z nich nedostal z úvodní skupiny. Potěšil mě výkon Krajdy, škoda jen, že jsme se museli potkat v semifinále.

Jaké jsou tvoje plány na zbytek roku a jak to vidíš se sebou a Hearthstonem do budoucna?

Tohle je čistě na organizátorech a to jak na Blizzardu, tak na těch lokálních. Když bude co hrát, tak bych se samozřejmě chtěl účastnit co nejvíc turnajů.

Díky za rozhovor a přeji hodně štěstí na nadcházejících turnajích.