Z MSR jsme si přivezli stříbro a bronz!

Povedené dva říjnové týdny na Slovensku za sebou mají hráči Dynamo Eclot ve hrách Counter-Strike: Global Offensive a League of Legends. Nejprve si pro bronz za třetí místo došli naši borci v CSku, o týden později se ještě o stupínek výše dostali hráči LoLka.

V první polovině října do Bratislavy nejdříve vyrazila sekce CS:GO, která se na off-line akci poprvé představila s novým střelcem capseNem, který do DNE přešel z Entropiqu. Do turnaje jsme sice vstoupili prohrou s eSubou, ale zachránili jsme se v něm dalšími dvěma výhrami nad Dark Tigers a Cryptova.

Po postupu ze základní skupiny jsme se v semifinále střetli s našimi v poslední době tradičními soupeři Enterprise a obě mapy jsme bohužel prohráli nejtěsnějším možným rozdílem 14:16. Náladu jsme si spravili v souboji o třetí místo, ve kterém jsme nedali šanci týmu Sampi a došli si pro odměnu 1000 eur.

„Na MSR jsme měli velmi málo času na přípravu po vstupu capseNa do týmu. Přes veškeré vynaložené úsilí jsme věděli, že náš budoucí potenciál bude daleko vyšší, než jaký ukážeme v turnaji. V prvním zápase nás čekala eSuba, která si přivezla velmi dobrou formu, a tak jsme hned první den zažili trochu šok. Z toho jsme se ale rychle oklepali a propluli až do semifinále, kde jsme těsně prohráli s Enterprise. Fanouškům jsme alespoň zlepšili den vítězstvím v zápase o 3. místo nad Sampi. Věřím, že v dalších turnajích už budeme bojovat o vyšší příčky,“ přeje si kouč sekce bfull.

Jen o týden později vyrazila na Slovensko také naše zbrusu nová sestava v LoLku ve složení Kulvas, Savero, Jackisek, Hiro a Smarty. A hned na úvod si v noční bitvě s eSubou připsala skalp dlouhodobě nejlepšího českého týmu! Po dramatickém vítězství a otáčce zápas s HEET jsme si pak bez prohry zajistili postup do vyřazovacích bojů.

V nich jsme si nejprve poradili v semifinále s Carnis, abychom si pak ve finále dali repete s eSubou o celkové vítězství. Tentokrát jsme bohužel na soupeře nestačili a po prohře 1:3 jsme se museli spokojit s druhým místem a odměnou 700 eur.

„Do Bratislavy jsme zamířili s novou a mladou sestavou s cílem nabrat zkušenosti, ale zároveň zabojovat o první místo. Turnaj byl první příležitostí, kde jsme se s týmem mohli vidět, a zároveň první off-line LoL akcí od roku 2019. Ačkoliv byla finálová porážka hořká, vnímám MSR pozitivně, protože jsme na něm postavili základy, na kterých budeme fungovat do konce splitu. A těžké série proti eSubě nám ukázaly, na co se dál soustředit,“ okomentoval kouč sekce Zizou.