Ukončili jsme panování eSuby! Z MČR v LoL bereme stříbro

Stejně jako na říjnovém slovenském šampionátu jsme i na domácím mistrovství ve hře League of Legends obsadili skvělé druhé místo. Nestačili jsme pouze ve finále na Sinners, v semifinále jsme přitom vyřadili největšího favorita na titul a vítěze předešlých tří MČR eSubu. Proti „Modré krvi“ se nám tak povedla odplata za finále v Bratislavě, brzy se přitom znovu utkáme ve čtvrtfinále Hitpoint Winter.

Mladý a stále ještě nedávno poskládaný tým ve složení Jakub "Kulvas" Kotulan, Jiří "Savero" Odehnal, Adam "Jackisek" Jeřábek, Filip "Hiro" Nguyen a Matyáš "Smarty" Rozvoral potvrdil velký talent i potenciál a připsal si další úspěšný turnaj.

Tentokrát k němu mohl využít i s trenéry nově vzniklý bootcamp týmu Dynamo Eclot, který vznikl v Praze nedaleko Budějovické, odkud následně hráči i celý turnaj odehráli. „Probíhala zde i poslední příprava, kde šlo víceméně pouze o to stmelit tým a vyjasnit si věci, které se nám na scrimech nedařily,“ řekl asistent trenéra Tomáš Bielik. „To, že jsme mohli být konečně společně na jednom místě bylo z hlediska stmelení týmu po lidské stránce zásadní. Z Bootcampu se navíc vždy hraje lépe, než když jste doma,“ dodal.

Hráči DNE nejprve v základní skupině porazili Dark Tigers (DTG) 2:1, poté ale prohráli se Sinners 0:2 a v souboji o postup do semifinále si to rozdali s Inaequalis. Roli favorita ale splnili a po výsledku 2:0 se mohli těšit na vyřazovací boje, kde na ně hned na úvod čekali šampioni tří posledních MČR.

„Zápase proti DTG jsme podle mě měli celou dobu pod kontrolou, akorát jsme druhou hru kvůli našim chybám nezvládli ukončit dost rychle a enemy teamcomp nás přescaloval. Co se týče zápasu se Sinners, tak první hru jsme opět neukončili dost rychle a v druhé jsme pokazili late invade a potom už nešlo nic,“ zhodnotil Bielik boje v základní skupině. V semifinále jsme sice proti eSubě prohráli první mapu, ale zbylé dvě jsme po nervy drásajících koncích urvali na svou stranu a slavili postup do finále. Jak se přitom naši hráči na hlavního favorita soutěže podle Bielika připravovali? „Stejně jako na každého, udělali jsme si pár draftů, kouknuli na to, jak hrají, a pobavili se o tom s hráči.“

Ve finále se Sinners už to ale nevyšlo. Po úvodních dvou prohrách v BO5 sérii jsme sice vyhráli třetí a ve čtvrté se nadechli k možnému reverse sweepu, ale nakonec jsme prohráli 1:3. „Sinners dělali podstatně méně chyb než eSuba, lépe zvládali team fighty a také lépe draftovali. A také nás nenechali scalovat tak, jako nám to umožnila eSuba,“ zhodnotil finále Tomáš Bielik.

Další zastávkou pro naši League of Legend sekci bude čtvrtfinále Hitpoint Winter, ve kterém se znovu utkáme s eSubou. Co od tohoto dalšího souboje, už třetího během dvou měsíců, očekávat? „Snad to bude zase banger zápas, který doufám že bude stát za to a znovu vyhrajeme,“ uzavřel Bielik.