Další ročník EHL je tady, Dzouvi má formu a vyhrál v RELOADu

Nová sezona ve hře NHL se pomalu ale jistě rozjíždí. Naši hráči každý týden bodují ve víkendovkách a už v tomto týdnu je čeká úvodní zápas nové sezony v Enyaq Hockey League. Ještě předtím si Adam „Dzouvi“ Menšík odskočil z Pardubic do Prahy, aby ovládl první měsíční finále série Alienware.

Na něj se dostavil jako jediný z týmu DNE, celkem do pražské herny RELOAD dorazilo dvanáct hráčů, kteří prošli sítem čtyř kvalifikací. Dzouvi patřil k hlavním favoritům na vítězství a papírové předpoklady následně potvrdil s ovladačem v ruce.

„Soupeři byli kvalitní, i když zde nebyli úplně všichni ze špičky. Ale dorazili třeba Kumbik a Domin, kteří patří mezi to nejlepší, co u nás máme. A právě s nimi jsem skončil v TOP 3,“ zhodnotil úroveň turnaje Dzouvi, který je dlouhodobě považován za nejlepšího hráče NHL na československé scéně.

Do semifinále proti Kubiii-7 sice nevstoupil ideálně a rychle prohrával, nakonec si ale došel pro vítězství 10:7. Pomalejší rozjezd měl i ve finále proti Kumbikovi, ale i poslední zápas turnaje dokázal otočit a po výhře 7:4 se mohl radovat z vítězství a šeku na 5000 Kč z celkového prize poolu 10 000 Kč.

„Forma je dobrá, ale vždycky to může být lepší. Snažím se odehrát pár zápasů každý den,“ přiznává Dzouvi, který své domácí hraní často streamuje na Twitchi. A jaká podle něho je nová NHLka? „Je tam konečně oproti minulým ročníkům nějaká změna. Ze začátku jsme si všichni tak nějak zvykali a hledali věci, které budou fungovat. Prakticky všichni jsme se učili hru znova hrát. Celkově na mě dělá určitě pozitivní dojem, ale pořád to není ideální.“

Už ve čtvrtek pak Dzouvi společně se svými spoluhráči z DNE vstoupí do třetího ročníku Eynaq Hockey League, ve které bude Dynamo Pardubice obhajovat loňský titul. V prvním kole vyzveme českobudějovický Motor a hrát se bude živě na Twitchi od 19:30.

„Máme nejsilnější tým z ligy. Na české scéně se pak asi utvořilo trio, které by mělo dominovat, a to je Litvínov, Třinec a Pardubice. Šance na titul jsou určitě veliké, ale musíme stát nohama na zemi a jít do každého zápasu na 100 procent,“ dodává Dzouvi, který je nováčkem v pardubickém týmu společně s Michalem „HCPCE1996“ Vaňkem, Jardou „Jarin“ Řehořem a Adamem „CallMePablo“ Čejkou.