Nový kouč, staronové ADC a opět ty nejvyšší cíle

S jednou změnou v týmu a novým koučem vstoupila do nového roku League of Legends sestava Dynamo Eclot. Ta má v plánu opět zabojovat o ty nejvyšší příčky především v rámci domácí soutěž Hitpoint Masters, když na úvod jarního splitu porazilo třeba i aktuální šampiony z MČR Sinners.

Jedna změna v týmu byla očekávaná. Hiro si to totiž namířil do druhé španělské ligy, a tak bylo potřeba najít nového marksmana. Tím se nakonec stal Dominik „Reedfoo“ Kitler, který už v roce 2021 v DNE působil, ale před zimním splitem zkusil štěstí v portugalském Offsetu. Nyní se tak do týmu vrátil a doplnil čtveřici Jakub "Kulvas" Kotulan, Jiří "Savero" Odehnal, Adam "Jackisek" Jeřábek a Matyáš "Smarty" Rozvoral.

„Přes zimu jsme věděli, že náš cíl bude najít náhradu za Hira, který byl na odchodu do druhé španělské ligy. Předem jsme měli připravený seznam potenciálních náhrad a jsem přesvědčen, že Reedfoo je ta správná volba,“ říká Martin Stříbný, manažer sekce.

Ten musel řešit ale ještě jednu zimní změnu, a to výměnu trenéra. Proč? „Prvotně to nebylo v plánu, jenže v týmu to začalo dost skřípat a musela se někde udělat změna. Bohužel to odnesl coaching stuff, který tady položil základy týmu a odvedl kus práce, ale pro další vývoj bylo nutné udělat tuto změnu.“

Týmu se tak chopil zkušený turecký kouč Ahmed "Nova" Yilmaz, který má zkušenosti třeba s týmy jako jsou Galatasaray a Besiktas a trénoval třeba také v Brazílii. „Vstup Novy do týmu bereme také jako příchod obrovského množství zkušeností, které nás všechny můžou posunout dále a udělat lepší, silnější tým,“ věří Stříbný.

Nově složený tým se poprvé představil v soutěžním zápas na úvod jarního splitu Hitpoint Masters, ve kterém v naprosto šílené hře, která se přelévala z jedné strany na druhou, nakonec porazil celek Cryptova. Martin Stříbný byl však podle vlastních slov v pohodě: „Byl jsem klidný, celou dobu jsem věřil, že to vyhrajeme. Udělali jsme v mid game spoustu špatných rozhodnutí, ale jsou to vše věci, na kterých se dá pracovat.“

V druhém utkání proti Brute to sice na vítězství nestačilo, ale hned ve třetím kole jsme si vyšlápli na aktuální mistry České republiky ze Sinners. “Hráči celý týden tvrdě pracovali a přineslo to ovoce. Byli jsme lepší tým a očekávám, že budeme ještě silnější. Aktuálně nás čeká bootcamp, kde máme cíl pracovat ještě víc a víc se sjednotit. Hrajeme týmovou hru, a tohle nám pomůže,” myslí si manažer LoL sekce.

Podle něho facka, kterou byla nečekané prohra s Brute, tým může naopak posílit: „O to víc zabereme v tréninku, abychom na konci zápasu mohli být my ti, kteří v rozhovoru s Ondrou Báčou děkují našim skvělým fanouškům a sponzorům. Liga nikdy není sprint, je to spíš maraton a my jsme teprve na začátku. Věřím, že všem ukážeme, že patříme ke špičce domácí LoL scény!“

Ve čtvrtém kole narazí DNE ve čtvrtek 27. ledna na Entropiq.