Podruhé za sebou mistři EHL!

Obhajoba titulu v Enyaq Hockey League se povedla! Už loni silnou mistrovskou sestavu ve složení Michal Vaněk, Adam Čejka a Jaroslav Řehoř doplnil Adam Menšík a během celé sezony jsme nenašli jediného přemožitele. Vyhráli jsme všech 14 zápasů základní části a také všechna tři kola play-off. Co to znamenalo? Jediné! Obhajobu mistrovského titulu.

Díky příchodu Adama „Dzouviho“ Menšíka jsme byli hlavními papírovými favority na titul. Ale je to kulaté, i když je to jen na obrazovce, a stát se může cokoliv. Naštěstí pro nás se ale nic nestalo a po sedmnácti vyhraných sériích jsme se mohli znovu po roce radovat z vítězství ve virtuální extralize hrané tentokrát v rámci videohry NHL 22.

Základní část jsme zvládli bez jediného zaváhání, když jsme přehráli všech 14 týmů. Druhý Litvínov sice měl nepatrně lepší skóre jednotlivých zápasů (my 57:13, Verva 59:11), ale na rozdíl od nás dvakrát prohrál, a to samozřejmě i v našem vzájemném souboji, který jsme ovládli 3:2.

Co se týče branek, byli jsme však jasně nejofenzivnějším týmem s 354 vstřelenými góly, Litvínov jich vstřelil o 24 méně, když nikdo další se nedostal přes metu 250 branek! Největší zásluhu na tom měl nejlepší střelec jak základní části, tak následně play-off v 1v1 zápasech Michal „hcpce1996“ Vaněk.

„Jsem sice spíše obranář, ale letos mi to lepilo. Důležité bylo, že jsme se v týmu podporovali a skvěle doplňovali. Tím, že Dzouvi neprohrál jediný 1v1 zápas, jsem mohl být klidnější a nebýt tolik ve stresu. Určitě mi pomohlo i to, že jsme titul vyhráli už loni. Základní část byla parádní a do play-off jsme šli ve skvělé formě a s dostatečným sebevědomím,“ říká kapitán týmu Michal Vaněk.

Do play-off jsme tak šli z prvního místa a ve čtvrtfinále jsme si bez větších problémů poradili se zlínskými Berany v poměru 3:1. Semifinále s Kladnem bylo ještě jednoznačnější (3:0) a vše mělo vyvrcholit očekávaným finálovým duelem s Litvínovem.

Jeho úvod zvládl ve velmi těžkém zápase proti Litvínovské jedničce Wincimu Dzouvi, který si tak i v sedmnáctém 1v1 duelu sezony udržel neporazitelnost a po těsné výhře 2:1 zůstal stoprocentní. A hlavně dodal uklidňující první bod ve velkém finále.

„Zápas s Wincim byl takový, jaký jsem ho očekával. Máme proti sobě odehráno už docela dost zápasů, tak že Winci věděl, jak mě bránit. Celý zápas jsem měl převahu, bohužel jsem z toho vytěžil jen 2 góly, ale na výhru to stačilo.

1v1 bilanci jsem si přenesl ze slovenské ligy, tak že jsem v ní musel pokračovat. Je to nějakých 43 zápasů, když se to sečte. Docela těžko k uvěření, když všichni víme, jak nhl občas funguje. Určitě si toho cením moc, ale bez týmu by mi tahle bilance mohla být k ničemu.

Velká úleva, že konečně po 2 letech, co jsem vždy skončil ve čtvrtfinále se to konečně povedlo. Už před sezónou mi bylo jasné, že s Michalem (Hcpce1996) budem prakticky k neporažení. Samozřejmě na tom mají zásluhu jak Pablo, tak i Jarin. Bez nich by to nešlo. Tím, že se ten titul povedl právě v Dynamu, si toho cením ještě mnohem více. Doufám, že v budoucnu budou trofeje s Dynamem jen a jen přibývat.“

Druhý bod přidal ofenzivní lídr celé sezony Michal Vaněk, který přestřílel Kumbika 7:4 a zvýšil už na 2:0. Ve zbývajících třech zápasech nám tak stačil jediný další bod k tomu, abychom se opět po roce mohli radovat z mistrovského titulu.

Přinést ho mohl Adam „CallmePablo“ Čejka, který pro finále dostal přednost v tříčlenné sestavě před Jaroslavem Řehořem, který skvěle zvládl semifinále se svým bývalým týmem Kladnem. Pablo ale na Jifiho23 nestačil a muselo se jít do čtyřher. Hned v té první ale nedali Michal Vaněk s Adamem Menšíkem svým soupeřům nejmenší šanci a titul potvrdili dominantním vítězstvím 10:1!

Litvínov jsme tak porazili ve finále 3:1 a připsali si druhé celkové vítězství ze tří dosavadních ročníku Enyaq Hockey League. „Je to parádní úspěch a ocenění za naši tvrdou práci. Chtěl bych klukům poděkovat za skvělé výkony během celé sezony, kterou jsme zvládli bez jediného zaváhání. Moc jsme si to užili a těšíme se na oslavu s fanoušky v nedělním utkání s Třincem,“ dodal Vaněk.

TOP 4 týmy a jejich gameři:

  • 1) HC Dynamo Pardubice – hcpce1996, Jarin87, CallmePablo, Dzouvi.

  • 2) HC VERVA Litvínov – Winci, Kumbik, JiFi23, TheNotorik.

  • 3) HC Sparta Praha – Arcade, Kubiii7, Indris, vajdic.

  • 4) Rytíři Kladno – hajsmi, MrMako18, Mikycz71.

Individuální ocenění:

  • ŠKODA AUTO nejlepší střelec 1 vs 1 v play-off: Michal „hcpce“ Vaněk (HC Dynamo Pardubice)

  • ŠKODA AUTO nejlepší střelec 1 vs 1 v základní části: Michal „hcpce“ Vaněk (HC Dynamo Pardubice)

  • Tipsport hvězda zápasů v play-off: Jakub „Kubiii7“ Bláha (HC Sparta Praha)

  • Tipsport hvězda zápasů v základní části: Adam „Dzvoui“ Menšík (HC Dynamo Pardubice)

  • Radegast souboj bojovníků v základní části: HC VERVA Litvínov s 90% winrate