CS:GO sekci DNE čekají další mezinárodní turnaje

Už více jak 100 map odehráli v roce 2022 hráči DNE ze sekce CS:GO na evropských turnajích a s novou posilou v podobě Martina „Dytor“ Hanzla si díky zlepšeným výkonům polepšili už do osmé desítky ve světovém pořadí HLTV. V nejbližších dnech a týdnech je přitom čekají další bitvy ve třech prestižních turnajích.

V novém roce jsme si připsali vítězství na EPULZE Invitationals, za které jsme brali 7000 dolarů, nebo druhé místo na METAPLAY. Ve 40. sezoně ESEA Advanced jsme skončili v play-off v TOP 10 a zúčastnili jsme se také Malta Vibes.

„Turnaj METAPLAY byl obsazen docela kvalitními celky a naším cílem bylo se dostat do finále, nejlépe vyhrát celý turnaj. V play-off jsme neměli žádné velké problémy, až na semifinále, kde jsme si to zbytečně zkomplikovali a museli vyhrát až na poslední 3 mapě. A ve finále jsme prohráli proti našim věčným katům z INDE IRAE,“ vrací se k jednomu ze dvou medailových umístění kapitán týmu Filip „K1-FiDa“ Dvořák. A jak viděl vítězství na následujícím EPULZE Invitationals? „Ve skupině jsme si hladce poradili s protivníky z Rumunska a Španělska. V play-off nás čekal domácí střet proti rivalům z eSuby, se kterými jsme si také hladce poradili a ve finále už na nás čekal další Rumunský tým Nexus. Byla to pro nás dobrá zkouška, jelikož na obou mapách, které se hráli, jsme museli dotahovat, ale zvládli to až do vítězného konce. Na celém turnaji jsme neztratili ani mapu a došli si i pro slušnou peněžní odměnu.“

Nyní nás kromě bojů v Pinnacle Cup IV nebo Painkillers Cupu 4 čeká také 41. sezona ESEA Advanced, kde máme po dvou zápasech skóre 1:1. „Naším cílem v této sezoně je dostat do vyšší ligy. Myslím si, že i když je ještě hodně co dohánět, tak můžeme uspět i ve vyšší lize,“ říká Filip Dvořák, který chce se svým týmem vyhrát také Painkillers Cup a získat další zkušenosti v Pinnacle Cupu, kde na náš výběr čekají žebříčkově lepší soupeři.