Druzí na Prague Champs a stále neporažení v Hitpoint Masters

Báječné období prožívají hráči Dynamo Eclot (DNE) ve hře League of Legends. Ti vstoupili skvěle do letního splitu letošní domácí soutěže Hitpoint Masters, ve které zůstávají jako jediný tým stále neporažení. Navíc se blýskli druhým místem na domácí offline akci Prague Champs v pražském O2 Universum.

Prague Champs nabídla na české poměry fantastický offline herní zážitek, který si naši kluci vyšperkovali postupem do finále. V semifinále jsme totiž celkem jednoznačně přejeli Sinnners v poměru 3:1 a vybojovali si účast ve velkém finále proti Entropiq.

„Mohli jsme jednoduše vyhrát 3:0, ale jednu hru jsme měli trošku troll draft a jednu hru jsme málem thrownuli, protože jsme si až moc věřili. Ukázali jsme ale, že Sinners na nás zatím nemají,“ zhodnotil výhru v prvním zápase na Prague Champs Dominik „Reedfoo“ Kitler.

Ve finále na nás čekal favorizovaný Entropiq, který si stejným poměrem poradil s eSubou. A také finále nabídlo do třetice stejný výsledek, tedy 3:1. Bohužel pro nás byla jednička na naší straně.

„Věřili jsme si. Velkou roli v tom hrálo, že jsme je v ten samý týden porazili v Hitpoint Masters a ukázali, že s nimi dokážeme hrát vyrovnanou hru. První hru jsme měli v našich rukách, měli jsme velký gold lead a jednoho draka do souly, ale prohráli jsme jeden zbytečný fight na topu a hra byla over,“ vzpomíná Dominik na trochu smolný vstup do finále. Vyrovnání na 1:1 mohlo značit blížící se drama, které však náš soupeř celkem rychle odmítl. Moc dobře si je toho vědom také ADC DNE: „Ty další dvě hry jsme dostali trošku reality check a vypadalo to, jako kdyby si Entropiq řekl, že už ho to nebaví a prostě nás dvě hry stompnuli.“

„Prague Champs byla super akce, na kterou budeme vzpomínat ještě dlouho. Překvapilo mě, jak profesionální přístup na té akci byl. A pro nás to bylo vlastně poprvé, kdy jsme hráli na takhle velké akci. Navíc jsme porazili Sinners a ukázali, že dokážeme hrát vyrovnané hry s Entropiq. Snad budou podobné akce častěji, protože byla fakt super a určitě si ji všichni užili.“

Skvělý vstup pak DNE prožívá do letního splitu Hitpoint Masters, ve kterém jsme si mimo jiné v BO1 sérii poradili s Entropiq. Vedle toho jsme si připsali i papírově povinná vítězství proti Inside Games, Brute, Dark Tigers a naposledy proti týmu Cryptova.

„V Masters se nám velice daří. Je vidět, že se příprava vyplácí, v pozitivním trendu chceme pokračovat. Věříme si, že se nám konečně podaří dotáhnout celý split do úspěšného konce,“ doufá manažer sekce Martin Stříbný s tím, že jasným cílem je finále a postup na European Masters.