Dzouvi skončil na MS v NHL 22 před branami finále, s TOP 3 je spokojený

Velký úspěch zaznamenal na letošním Mistrovství světa IIHF ve hře NHL 22 Adam “Dzouvi” Menšík. Ten společně s Josefem „Pepcastachurcik“ Stachurou reprezentoval Česko a společně došli až do semifinále, ve kterém nestačili na Američany 4:12. Celkově tak skončili na děleném třetím místě.

Dzouvi se se svým parťákem postarali ve čtvrtfinále o velké překvapení, když vyklepli favorizovanou Kanadu a postoupili do bojů o medaile. O tom, že nakonec byly bronzové, se postarali Američané, kteří vyhráli tři ze čtyř zápasů s celkovým skóre 12:4. O jediné české vítězství se postaral Dzouvi, který porazil 3:2 Jr Pense.

“Před turnajem jsme si dali za cíl skončit v top 3. Tím, že se nehrálo o třetí místo, jsme tedy naplnili svá očekávání. Celkově jsem s turnajem spokojený,” zhodnotil letošní světový šampionát ve virtuálním hokeji hráč DNE.

Ten by přitom už za rok chtěl letošní výsledek ještě vylepšit a probojovat se minimálně do finále. Coby neoficiální české jedničce ve hře NHL 22 by se v týmu měl opět objevit:

“Stoprocentně budu. Miluju výhry a nerad prohrávám. Příští rok se chci znova dostat do top 8 v GWC a vyhrát všechno, co bude možné.”

Dzouvi je přitom obvykle zvyklý hájit pouze své jméno, nebo jméno týmu, za který hraje, což je v Česku Dynamo Eclot, respektive Dynamo Pardubice. Zde ale hrál za národní tým a reprezentoval Česko. “Byla to pro mě velká čest. Díky reprezentaci, jsem byl poprvé s Pepou spoluhráč a ne rival. Doufám, že se taková možnost objeví v budoucnu zase.”

“Chtěl bych všem poděkovat za obrovskou podporu. Psalo mi hodně lidí, že nám drží palce a to mě hnalo k tomu, udělat co nejlepší výsledek. Věřím, že jsme nikoho nezklamali a příště to bude zase o něco lepší,” dodává Adam “Dzouvi” Menšík, bronzový medailista z letošního Mistrovství světa IIHF ve hře NHL 22.