DNE slaví historické vítězství v základní části Hitpoint Masters

Vůbec poprvé v historii se podařilo LoL sekci Dynamo Eclot opanovat základní část jednoho ze splitů Hitpoint Masters. Stalo se to v tom letošním, kdy jsme s impozantním skóre 13:1 vyhráli jasně osmičlennou tabulku a do play-off jdeme z prvního místa. V úvodním duelu, jehož vítěz bude mít jisté finále a účast na European Masters, vyzveme Entropiq.

Právě Entropiq vyhrál celý jarní split a také nedávné Prague Champs, kde jsme mu podlehli ve finálové BO5 sérii. V základní části letního splitu Hitpoint Masters jsme si ale v oubou případech na Entropiq vyšlápli a v zápasech na jednu mapu slavili pokaždé vítězství. Stejně tak jsme dvakrát porazili zbylé dva účastníky play-off, třetí Sinners a čtvrtou eSubu. Nestačli jsme pouze jedinkrát v závěru základní části na tým Brute.

“Základní část Hitpoint Masters hodnotím velmi pozitivně. Nejvíce bych vypíchl, jak moc se naši hráči dokázali individuálně i týmově zlepšit a potvrzují to výsledky. Velkou zásluhu na tom nese náš nový trenérský tým, který přišel sice na poslední chvíli, ale dokázal se adaptovat velmi rychle a přineslo to své ovoce,” těší manažera sekce Martina Stříbného.

Ten je s prvním důležitým krokem k vytoužené Evropě spokojený, ale moc dobře ví, že ještě je potřeba přidat minimálně jedno vítězství v play-off: “Před začátkem sezony bych neřekl, že dokážeme takhle suverénně ovládnout základní část, každopádně tím to pro nás nekončí a uděláme vše, aby jsme dotáhli Dynamo Eclot do vytoužených bojů v EU Masters.”

Nový trenérský tým vede Denis “selfdestruct” Merkulov, 27letý ruský kouč se zkušenostmi převážně z ruské LCL, kde dovedl několikrát svůj tým na stupně vítězů. “Takovou základní část jsem očekával. Jediným překvapením pro mě byla špatná forma eSudy, ale možná se v play-off zlepší. My měli před každým zápasem kromě Brute dobrou přípravu a já mám radost z našich výsledků. Máme z této mety dobrý pocit, sedí nám. Už se nemůžu dočkat dalšího zápasu v play-off proti Entropiq o místo ve finále,” nechal se slyšet Merkulov.

Za tým pak promluvil Petr “Bobista” Fojtík: “Řekl bych, že jsem hrdý na to, jak nám vyšla základní část. Škoda, že nevyšel clean split, ale mám radost z našeho týmového výkonu a myslím si, že určitě na EU Masters máme,” věří Fojtík v úspěšné play-off.

Do play-off vstoupí tým, do kterého kromě Bobisty patří také Dominik “Reedfoo” Kitler, Jiří "Savero" Odehnal, Adam "Jackisek" Jeřábek a Matyáš "Smarty" Rozvoral, v neděli 7. srpna večerním ostře sledovaným zápasem s Entropiq. Vítěz bude mít jistý spot v European Masters, poražený půjde do souboje o druhé finálové místo z vítězem duelu třetích Sinners se čtvrtou eSubou.