Pod dohledem kondičního trenéra hokejistů Dynama

Hráči Dynamo Eclot ze sekce CS:GO si vyzkoušeli, jaké to je zatrénovat si pod dohledem Petra Mocka, kondičního trenéra pardubického hokejového klubu. V rámci dalšího dílu Improving Esports ve spolupráci s Under Armour tak nabídli hráčům, ale i jejich fanouškům, návod, jak se udržet v kondici i ve chvíli, kdy velkou část svého času tráví za stolem u počítače.

„Dneska jsme se sešli v Pardubicích, abychom si zacvičili s týmem Dynamo Eclot. Kluky vyzkouším v nějakých základních cvicích, aby věděli, jak se o sebe mohou postarat. K tomu jsem si přivedl hráč Ondru Matýse, který mi bude pomáhat. A bude pro ně v tréninku velkým vzorem,“ říká na úvod videa Petr Mocek, který se jinak stará o hokejisty Dynama všech věkových kategorií.

Jako první přišel na řadu válec, kterým si hráči DNE nejprve protáhly nohy, a pak také záda. Jedním z témat byly samozřejmě také karpální tunely. Tedy zápěstí a velmi časté místo zdravotních problémů u profesionálních hráčů počítačových her. Během tréninkové jednotky došlo na řadu cviků s vlastní vahou těla, které může kdokoliv praktikovat kdekoliv, tedy třeba i na zemi vedle svého PC.

„Velmi důležité pro vás jsou zadní řetězce svalů,“ upozornil Petr Mocek na místo, které při dlouhém sezení u počítače skutečně trpí. A hned předvedl několik cviků, kterými je zesílit. Dalším tématem pak byla krční páteř a to, jak předejít problémům, které z ní mohou vycházet.

„S klukama jsme projeli úvodní instruktáž, během které jsme udělali kompenzační cviky, ale i silovou pasáž. Vše bylo ukončené kratší instruktáží ohledně kondice, kdy si kluci vyzkoušeli, jaké to je jet naplno,“ dodal Petr Mocek, který posadil pětici DNE také na populární airbiky, na kterých jinak sedávají hokejisté Dynama.