Nad Nitrou sa blýskalo! DNE podruhé v historii vyhrálo MSR v CS:GO

Napravit si reputaci po nevydařeném druhém splitu letošní Sazka eLeague vyrazili naši borci ve hře Counter-Strike: Global Offensive do slovenské Nitry, kde se konalo další Mistrovství Slovenska v této populární střílečce. A byla to náprava maximální, nad Nitrou se totiž doslova přehnala bouře a Dynamo Eclot se stalo podruhé slovenskými šampiony.

K prvnímu vítězství došlo v roce 2020, tehdy ještě pouze pod hlavičkou Eclot. Letos už to bylo DNE, kdo nedal nikomu šanci a bez jediného zaváhání si došel pro vítězství, parádní trofej pro vítěze a také šek na 10 000 eur.

“Na turnaj jsme se nějak speciálně nepřipravovali. Spíše jsem se snažili nahrát co nejvíce map a v co nejkratší době fixnout co nejvíce chyb,” vrací se k přípravě na MSR Vít “NBQQ” Pohlot.

Na rozehřátí se ve čtvrtfinále Upper Bracketu dostavilo Glore, které jsme porazili 16:13 a v semifinále vyzvali Enterprise. Těm jsme nepovolili ani mapu a po výhře 2:0 nás ve finále čekala eSuba, která nás nedávno nepustila do offline finále Sazka eLeague, ve kterém následně skončila druhá právě za Enterprise. Tentokrát to byl ale náš turnaj!

Ve finále Upper Bracketu jsme si s eSubou poradili 2:1 a obdobně dopadlo i velké finále, ve kterém jsme opět narazili na modrou krev. Díky postupu z Upper Bracketu jsme do něho šli s vedením 1:0, které jsme potvrdili a celkově vyhráli 3:1. Titul slovenských šampionů byl náš.

“Popravdě proti těmto týmům hrajeme tak často, že už z toho člověk nemá takovou radost, jako kdysi, každopádně jsme rádi, že jsme mohli eSubě vrátit zpackanou Sazku. Turnaj jsem si užil, byla to pro nás po dlouhé době velká LAN akce, vyzkoušeli jsme si tam plno her, potkali spoustu lidí a navíc to vyhráli, takže si nemůžu stěžovat,” nezastírá NBQQ.

Nejen on, ale celý tým DNE tak dostal nejlepší možnou vzpruhu před blížícím se MČR, které se v Brně hraje už začátkem listopadu a půjde na něm o 2 miliony korun: “Na MČR se těšíme. Vstupujeme do něho společně se Sinners jako hlavní adepti na výhru a doufám, že sami sebe nezklameme podobně jako na For Games.”