Bouře se přehnala přes zimní split Hitpoint Masters, DNE má první titul

Po řadě úspěchů v CSku to konečně “cinklo” v týmu Dynamo Eclot také hráčům League of Legends, kteří už několikrát pokukovali po velkém vítězství, ale vždy jim uteklo mezi klávesami. Tentokrát to ale byl jejich turnaj a po senzačním reverse sweepu ve finále nad eSubou slaví triumf v zimním splitu Hitpoint Masters. Díky tomu se navíc přímo kvalifikovali na premiérový ročník Sigma Cupu do řeckých Atén.

Cesta do finále vedla přes hladká vítězství 3:0 nad Inside Games a Entropiq. Až ve finále jsme poprvé v letošním Winteru poznali, jaké to je prohrát mapu. A když přišla druhá prohra, ztráceli jsme ve finále s eSubou už 0:2… Jenže naše pětice se nevzdala a ziskem tří map v řadě skóre zápasu otočila a došla si pro první společný titul.

“Série nezačala moc dobře, jelikož jsme prohráli první dvě hry, ale obě kvůli tomu, že jsme se snažili všechno uspěchat a přizpůsobovali jsme se tomu, jak chce hrát eSuba. Sami jsme nic nevytvořili. Třetí hru jsme poprvé v sérii diktovali tempo a bylo to o dost jednodušší. Po první výhře jsme všichni věřili, že dáme reverse sweep a tak se i stalo,” okomentoval napínavé finále Dominik “Reedfoo” Kitler.

Nejen on, ale i zbylá čtveřice DNE ve složení Petr “Bobista” Fojtík, Jiří “Savero” Odehnal, Adam “Jackiesek” Jeřábek a Matyáš “Smarty” Rozvoral se už v druhé polovině listopadu vydá do řeckých Atén, kde si jako první tým zajistili účast na premiérovém ročníku Sigma Cupu.

“V Řecku jsem nikdy nebyl, a proto se do Atén hodně těším a věřím, že to bude super zážitek,” nezastírá Reedfoo s vidinou turnaje, na kterém se představí čtyři týmy z české, řecké a balkánské ligy. Bude se jednat o tři šampiony domácích sérií, čtvrtý výběr vzejde z dodatečné kvalifikace týmů z druhých a třetích míst. Z Česka tak má šanci se na turnaj podívat ve finále poražená eSuba a třetí Entropiq.

Reedfoo si přitom myslí, že ve finále Sigma Cupu dojde na odvetu z finále české ligy Hitpoint Masters. “Týmy z EBL (balkánská nejvyšší soutěž) a GLL (řecká nejvyšší soutěž) nemají tak silné soupisky, a proto si myslím, že se ve finále znovu setkáme s eSubou. Teď jsme ukázali, že je dokážeme porazit, tak doufám, že se nám to povede znovu ve finále Sigma Cupu, a že celý turnaj zvládneme vyhrát”

Celkové prize money Sigma Cupu je 15 000 €, když si vítěz dojde pro rovných 8000 €. Hrát se bude 19. a 20. listopadu v řeckých Aténách.