DNE ovládlo první zastávku Road to MČR!

První velké vítězství v roce 2023 si připsali hráči Dynamo Eclot ve hře CS:GO na Tipsport CS:GO Praha I. Na LAN finále v pražské Vodafone PLAYzone Areně nenašli přemožitele a po finálové výhře nad rivaly ze Sinners si došli pro pohár a šek na 250 000 korun.

V online kvalifikaci si hráči DNE poradili jak se Sinners Academy, tak s Cryptovou a bez problémů postoupili do hlavní fáze turnaje. Ta už se uskutečnila offline na pražském Chodově a v prvním utkání v semifinále Upper Bracketu čekal Team Sampi. A byla z toho výhra 2:1 a postup do utkání o Grand Finále s Cryptovou, která si překvapivě vyšlápla na Sinners.

Také ve druhém utkání si DNE poradilo se svým soupeřem poměrem 2:1 a byl z toho bez jediné prohry postup do Grand Finále. Do něho se probojovali Sinners, kteří ve finále Lower Bracketu oplatili Cryptově porážku z předchozí fáze turnaje a očekávaný souboj dvou nejlepších českých týmů současnosti mohl začít.

“Samozřejmě jsme se těšili, že se zase utkáme se Sinners. Máme na ně extra motivaci, protože se nám je ještě nepodařilo porazit. Všichni si ale věřili a vše hrálo v náš prospěch i z hlediska toho, že Sinners neměli dostatek času na přípravu, jelikož jejich zápas navazoval hned na náš. Nebyli jsme tak unavení, navíc jsme viděli celé jejich utkání s Cryptovou a věděli jsme přesně, jak hrají. Navíc mají nového hráče kwertze, se kterým ještě nejsou stoprocentně sehraní, takže v tomto zápase hrálo více faktorů v náš prospěch,” vrací se k situaci před velkým finále Filip “K1-FiDa” Dvořák.

Ve finále to byla jednoznačná záležitost pro Dynamo Eclot, které nejprve vyhrálo 16:10 pick svého soupeře, kterým byla mapa Vertigo, a poté také svůj vlastní pick mapu Overpass. Nemuselo tak dojít ani na rozhodující třetí mapu, když hráči DNE ve finále prohráli dohromady jen 20 kol. Zaslouženě si tak došli pro pohár pro vítěze a šek na 250 000 korun.

“Fakt, že jsme konečně Sinners porazili, znamená jak pro tým, tak celou organizaci hodně. Je to pro nás velký rival, kterého jsme dlouho neporazili. Věřím, že na nejbližším turnaji v Bratislavě tento výkon a výsledek zopakujeme,” přeje si kouč Miloš “Dzejky” Frčo, který se velmi pochvalně vyjádřil také k úrovni celého turnaje: “Vše musím hodnotit velmi pozitivně. Organizace turnaje byla na velmi vysoké úrovni, admini pomáhali s každým problémem a naše výkony byly výborné. Dopadlo to, jak nejlépe mohlo.”

Podle Dzejkyho je vítězství pro tým důležité také s ohledem na těžký vstup do nového roku: “Začátek roku pro nás byl velmi náročný, protože jsme déle hledali posledního hráče do sestavy a začali jsme kvůli tomu trénovat později. S příchodem Anarkeze jsme navíc přešli do komunikace v angličtině, což také nebylo v úvodu jednoduché. Celkově ale musím začátek roku hodnotit jako velký posun v rámci celého týmu. Nyní se pokusíme hrát co nejvíce mezinárodních turnajů.”