Trenérskou sekci CS:GO v DNE posiluje Pavel "replay" Vaněk

Hned na dva posty přichází do CS:GO sekce týmu Dynamo Eclot kouč Pavel "replay" Vaněk. Ten bude nově nejen asistentem hlavního trenéra hlavní sekce, ale také hlavním koučem akademie Thunders. DNE jeho příchod oznámilo 7. února.

V loňském roce působil 22letý Pavel Vaněk jako hlavní kouč Cryptovy. V DNE tato pozice patří Miloši “Dzejky” Frčovi, jehož bude Vaněk nově asistentem. Proč se přitom rozhodl pro změnu? “Mým hlavním důvodem byl jiný pohled na dlouhodobou koncepci týmu. Dalším důvodem byli také lidé v DNE, mezi hráči mám své dlouholeté přátele a těším se na práci s nimi i s managementem. Bude to pro mě zase něco nového.”

“Jsem rád, že zároveň budu u něčeho, co je v Česku zatím pouze v plenkách. Projekty akademií už jsou sice zažité, každopádně dle mého názoru nejsou koncepčně dobře pojaté. V DNE chceme vybudovat strukturu podobnou NAVI a doufám, že se nám to společně povede a posuneme scénu na další úroveň,” dodává ke svým vizím Vaněk.

Jeho filosofií v herním světě je “dlouhodobá udržitelnost”, což je také jedna z myšlenek celého týmu Dynamo Eclot. To chce být i nadále nejen na domácí scéně na špici, k čemu bude chtít Vaněk pomoci. A jaké bude mít v DNE osobní cíle? “Těmi krátkodobými bude najít se v trochu odlišné roli, než jsem měl doposud. Práce s mládeží je přeci jen o něčem jiném než full time koučování elitního týmu. A z dlouhodobých se individuálně rozvíjet, sbírat zkušenosti a dál se na scéně prosazovat jakožto odborník na CS:GO.”

“Myslíme si, že naše scéna nabízí velké množství nevyužitého potenciálu. Proto je jedním z našich hlavních cílů rozvoj týmu a práce s mládeží. Na to, abychom s mládeží mohli plnohodnotně pracovat, musíme vytvořit kvalitní strukturu a prostředí, kde umožníme talentu růst a dál se rozvíjet. A jestli chceme tohoto stavu dosáhnout, je nevyhnutelné investovat také do rozvoje trenérské struktury,” říká k příchodu Vaňka Ondrej Bobula, Business Development manažer Dynamo Eclot.

A proč do týmu podle něho přichází právě Pavel “replay” Vaněk? “Vidíme v něm silného trenéra, který má odpovídající množství vědomostí a ochotu se podílet na námi zamýšleném směru ve vývoji výchovy mládeže. Věříme, že právě jeho příchodem dokážeme vytvořit prostředí, které nám do budoucna vychová novou generaci hráčů, na které budou fanoušci českého CS:GO pyšní. Pavlovi proto držíme palce a těšíme se na společnou cestu.”