Zlatý slovenský hattrick pro DNE

Opět po roce se “nad Tatrou” zablýskalo ve hře Counter-Strike: Global Offensive. Dynamo Eclot (DNE) v Nitře obhájilo na přelomu září a října titul na MSR, když jsme si nejprve ve finále upper bracketu poradili 2:1 se Sinners a potom v Grand finále 2:0 s UNITY esports. Z celkového prize poolu 17 000 eur jsme tak ukrojili rovných 10 000.

Dva týdny před turnajem přitom došlo k výrazné změně v týmu, když byl na lavičku posazen Martin “Dytor” Handl, kterého nahradil Adam “NEOFRAG” Zouhar. “Snažili jsme se za tu krátkou dobu, kterou jsme měli, nahrát co nejvíce map,” nezastírá Vít “nbqq” Pohlot hlavní téma přípravy na letošní Mistrovství Slovenska.

Kouč Pavel “replay” Vaněk pak poslední fázi přípravy ještě více přiblížil: “Nebylo zrovna moc času nazbyt, takže jsme procházeli mapy ve svižnějším tempu. Rozhodli jsme se hrát styl, který stojí na individualitách, jelikož na budování silné týmové hry nebyl čas.”

Ukázalo se to jako správná strategie. Do finále upper bracketu jsme postoupili po výhře nad Enterprise (2:0), po kterých přišlo očekávané utkání se Sinners. Úvodní mapu jsme sice prohráli na Anubisu 14:16, ale Vertigo jsme vyhráli jasně 16:8 a rozhodující Vertigo pro sebe získali až v prodloužení 19:17.

“Byl to banger jako vždy. Víme, co od nich čekat, a oni ví, co čekat od nás, proto jsou naše zápasy vždy velmi vyrovnané. Celkově jsem rád, že se nám je znovu podařilo porazit, jen škoda, že to nebylo v grandfinále,” zhodnotil ostře sledovaný duel replay.

A jak ho viděl jeho přímý aktér nbqq? “Se Sinners je to vždy velmi vypjatý zápas, který byl tentokrát ještě speciálně okořeněný tím, že NEOFRAG je jejich bývalý hráč, takže tam byla velká motivace je porazit.”

Další souboje DNE vs. Sinners se očekával ve finále, ale proti byli hráči UNITY esports, kteří Hříšníky ve finále lower bracketu poslali domů a místo ve finále si zajistili oni. A nedali své klávesnice lacino, když jsme mohli slavit až po mnoha prodlouženích a výsledcích 19:16 (Vertigo) a dokonce 31:29 (Ancient).

“Byla to nekonečná vyčerpávající přetahovaná. Myslím si, že na Vertigu jsme se velmi pozdě přizpůsobili jejich stylu hry, určitě jsme je zápas neměli nechat dojít k jejich matchpointu, ale jsem rád, že jsme zvládli hru otočit. Ancient pro nás byl především zkouška mentální síly a jsem na kluky pyšný, že to ustáli a zvládli jsme to uzavřít,” těší Pavla Vaňka.

Na jeho slova plynule navazuje Vít Pohlot: “Na Vertigu jsme měli hodně pomalý start, obzvláště já, ale dokázali jsme se z toho i přes nepříznivý začátek oklepat a otočit zápas v náš prospěch. Ancient byl boj od začátku až do konce. Plno chyb na obou stranách, mohlo to dopadnout jakkoliv, ale nakonec jsme my byli ten šťastnější tým. Celkově je ale vítězství na turnaji takové malé potvrzení toho, že by to mohlo do budoucna fungovat.”

“Titul z MSR je pro nás letos především mentální boost. I přes nedostatek oficiálních zápasů a málo času na trénování a sehrání se jsme zvládli porazit české stabilní sestavy s čistě základním CSkem. Teď ale přijde nová hra (CS2) a myslím si, že to může celou scénu udělat ještě více kompetitivnější,” uzavírá Vaněk.