Máme vytoužený Tipsport Grand Slam! Ovládli jsme Tipsport CS Winter

Loni na MČR to ještě na první pokus nedopadlo, nyní už ale můžeme slavit. Vyhráli jsme totiž první letošní domácí LANku pod názvem Tipsport CS Winter, čímž jsme si připsali vytoužený pátý titul na tuzemské scéně v rámci dvouletého cyklu. Díky tomu jsme získali tzv. Tipsport Tipsport Grand Slam se kterým je spojená historicky nejvyšší domácí esportová odměna 2 000 000 korun.

“Zisk Tipsport Tipsport Grand Slamu je pro nás nejen obrovský úspěch, ale také potvrzení toho, že soustavná práce, trpělivost a láska k esportu mohou přinést neuvěřitelné výsledky. Jsem hrdý na naše hráče, kteří se neustále zdokonalují, a na naše fanoušky, kteří nás podporují na každém turnaji. Každý trénink, každý turnaj a každý fanoušek nás posunul blíže k tomuto úspěchu a tato výhra je důkazem toho, že s vášnivým týmem a cílevědomostí můžeme dosáhnout i těch největších met,” komentuje historický úspěch CEO Martin Novotný.

Naše nová CS sestava si hned v úvodu roku připsala dva evropské tituly na online scéně, nyní měl přijít první test v offline módu. Týden před akcí na pražském Chodově trénovala celá pětice společně na bootcampu, a přestože se jí během něho výsledkově nedařilo, ukázal se těžký trénink jako ta nejlepší příprava na Tipsport CS Winter.

“Nová sestava si hned lidsky velmi dobře sedla. Na začátku roku nám to trošku drhlo, ale udělali jsme v týmu několik změn, které nám hodně pomohly. Po změně rolí a spoustě hodin trénování už přichází i první výsledky a věřím, že tým bude mít i nadále vzestupnou tendenci,” pochvaluje si kouč týmu Pavel “replay” Vaněk.

Na samotném turnaji jsme si nejprve poradili výsledkem 2:1 se Sampi, ve finále upper bracketu jsme pak stejným poměrem porazili UNiTY a dotřetice jsme výsledkem 2:1 porazili ve velkém Grandfinále také SINNERS. Právě libereckou sestavu jsme porazili ve čtyřech z pěti úspěšných finálových účastí, díky kterým jsme získali Tipsport Grand Slam.

Byla vidina dvou milionové výhry zvýšenou motivací, nebo spíše nervózním faktorem? “Od každého trochu. Byla to příjemná motivace, ale neustálé připomínání ze všech stran, že můžem vyhrát 2 miliony, bylo občas stresující," připouští Vít “nbqq” Pohlot, který jako jediný z našeho týmu byl u všech pěti vítězných finále.

A jak první letošní zastávku MČR viděl? “Rozhodně to nebyla procházka růžovým sadem. Každý zápas byl napínavý a mohl dopadnout na obě strany, ale nakonec se štěstí přiklonilo na naši stranu a celý event jsme vyhráli,” hodnotí březnovou akci Pohlot, na kterého navazuje Vaněk: “Všechny hry byly neskutečně těsné a mohly dopadnout jakkoliv. Co nakonec rozhodlo, bylo štěstí, mentalita a zkušenosti. Samotné skóre her v CS2 může být často zavádějící, zejména kvůli krátkému formátu. Nicméně všechny týmy na turnaji předvedly skvělé výkony a jsem rád, že jsme je všechny zvládli porazit.”

Výzva v podobě Tipsport Grand Slamu je tak nyní již příjemnou minulostí. Celý tým se nyní bude soustředit na další tuzemské a zahraniční turnaje.