Nejnovější posilou naší CS:GO sekce se stal Martin "bery" Beránek, který nahradil Lukáše "vergiL" Majerik. Kdo vůbec ten bery je? To vám lehce poodhalíme v tomto rozhovoru.

Ahoj bery, vítáme tě jako novou posilu a první otázka mířená na tebe tedy je, zdali by ses nám mohl trošku představit.

Čau, já jsem bery, jmenuji se Martin Beránek. Pocházím nedaleko od Brna, kde také studuji třetím rokem IT na odborné škole.

Fanoušci CS tě mohou znát spíše pod nickem “bery”, jak jsi se vlastně dostal ke hraní her a jak dlouho hraješ konkrétně Counter-Strike?

K hraní her jsem se dostal díky svému bývalému spolužáku Adamovi ze základní školy. Určitě ho budete znát pod jeho nickem NEOFRAG. Ten mě k tomu přivedl při debatě ve škole, kde s dalšími spolužáky o hraní cska mluvili. Já si hru koupil, vyzkoušel a už mě nepustila.

A jak je to vlastně dlouho, co si začal hrát?

S hraním jsem začal v létě v roce 2016, protože jsem nevěděl, co s volným časem.

A čemu jinému se věnuješ ve volném čase, pokud zrovna nehraješ?

V minulosti jsem hodně sportoval a nyní, když už se věnuji esportu, tak jsem rád, že mám kvůli náročné škole čas právě na hraní. Kterému dávám maximum.

Do Eclotu si přišel jako nová posila, náhrada za vergiLa. Jaké byly tvoje předchozí zkušenosti?

S lepšími organizacemi mám zkušenost pouze jednu a sice díky mému působení v týmu Moops. Hodnotit zázemí organizace jedné nebo druhé nemohu, protože jsem jeden z těch hráčů, na které tohle nemá vliv, ale soustředí se vyloženě na svůj a týmový výkon.

Proč jsi se rozhodl právě pro Eclot?

Co se týče nabídek, které jsem měl, zdála se mi nabídka ze strany hráčů týmu Eclot (ti mě také oslovili) jako nejzajímavější. Velkou motivací mi byla sestava, která má dle mého názoru potenciál a určitě také vidina účasti na mistrovství České republiky, ze kterého bych rád přivezl zlato.

V organizaci působíš necelý týden. Jak jsi se sžil s prostředím a jak si zapadl mezi zbylou čtveřici spoluhráčů?

Sžil jsem se v pohodě a doufám, že se k nim hodím se svým stylem hraní, což se samozřejmě dá hodnotit až po čase, a ne po týdnu.

Ve čtvrtek jste se kvalifikovali na lan finále Tiger Master v rámci ForGames veletrhu. Je to vlastně tvůj první velký úspěch po vstupu do týmu. Jak hodnotíš tento výsledek s odstupem pár dnů?

Jsem rád, že jsme jako tým ukázali, že máme hodně silnou psychiku a nenechali se odradit na poslední třetí mapě proti Absolute Legends za stavu 9:14 a huge comebackem se vrátit do zápasu. Ez prostě. Na LANku se těším a už se nemůžu dočkat.

V týmu Eclot na tebe bude vyvíjen velký tlak, stejně tak, jako je tomu u ostatních spoluhráčů nebo sekcí jiných her. Jak se s tímto tlakem vyrovnáš?

Snažím se nedělat zbytečné chyby, abych byl pro tým přínosem a opravdovou posilou. Ale mám dovoleno někdy v zápasech zariskovat, což mi vyhovuje a tento styl hraní mi sedí.

Děkuji ti za rozhovor a nechávám ti prostor na to někoho pozdravit .

Děkuji také za rozhovor. A určitě bych chtěl pozdravit dvě osoby. Neofraga za to, že mě přivedl ke hraní a Noobiqa, protože to po mně chtěl ♥.