Jako již tradičně, i letos se Mistrovství České republiky v počítačových hrách neobejde bez naší CS:GO sekce. A jak vypadají výsledky po posledním One Night Standu? Na prvním místě se umístila eSuba s 2608 body, na druhém místě skončila naše sestava s 2317 body a hned za námi s rozestupem 61,9 bodu se umístil tým Fury Esport.

(Pořadí kvalifikace na MČR 2019)

V pondělí 7. 10. proběhla druhá otevřená kvalifikace ESL CZ/SK Nationals, kterou jsme díky neúspěšnému pokusu z první kvalifikace museli odehrát. V prvním kole naší cesty za úspěšnou kvalifikací jsme potkali tým InfinitȨ, který porážíme na mapě Mirage hravě 16:3 a tím tak postupujeme do druhého kola, kde potkáváme mix bývalých Veni Vidi Vici hráčů v podání DKN, Creze, Natural, Téčko, Garzen, s tímto mixem jsme si poradili na mapě Overpass 16:7 a postupujeme do semifinále, kde narážíme na TEAM GRAVITY.

S celkem Gravity už to bylo o něco rozmarnější, jelikož se jednalo o BO3 sérii, nikoliv doposud BO1 Single Elimination formát. První mapa, jenž byla Mirage skončila na polovině nejtěsnějším stavem 7:8, avšak Gravity CT strana nejspíše nesedla a prohrávají 16:11. Druhá mapa Train se naopak nepovedla našim klukům. CSkaři začali za T stranu, kterou prohráli 5:10 a poté se za CT stranu již nedokázali vrátit do pohody a Gravity ukončili tuto mapu stavem 8:16.

Třetí mapou byl Overpass, první polovina byla velmi zajímavá, jelikož po 7 kolech náš tým prohrával 2:5, když tu najednou kluci opět naskočili do své obvyklé pohody a vyhráli 7 kol v řadě a první polovinu ukončili stavem 9:6 ve svůj prospěch. Team Gravity jako by ztratil energii a psychiku a nedokázali se do konce mapy již vrátit, za CT stranu se jim povedlo uhrát pouze jediné kolo, a tak jsme mapu ukončili stavem 16:7 a kvalifikovali se do druhé sezóny Nationals!