Veletrh ForGames, na kterém se uskutečnilo finále Tiger Masters ještě ani neskončil a kdybychom bývali postoupili na finále ligy AGA, jenž nám těsně uniklo, mohli jsme soutěžit o umístění i o víkendovém programu. Naše cesta ale měla cíl na konci finále zmíněného Tiger Masters, a i přes prvotní nezdary jsme nakonec dokázali uhájit pódiové umístění.

Hráči započali svůj turnajový program příjezdem na smluvený hotel den před zahájením finále. Po večerním naladění a utužení týmové morálky se pak druhý den ráno celá sestava vydala na výstaviště PVA EXPO v pražských Letňanech, kde už v 11. hodin na nás čekal soupeř, po kterém se mělo rozhodnout, zdali budeme hrát o první místo nebo “pouze” o třetí.

Z překvapivého našeho výběru mapy se stal debakl
Soupeřem v semifinále byl Team Moops. Bez ohledu na název soupeře nebo složení jeho sestavy, hráči chtěli jasně postoupit. A v průběhu první mapy (Dust 2) postup na finálovou stage se nejevil vůbec jako nereálný. V závěru první mapy ale přišel z naší strany kolaps, kdy se prohrála dvě kola po individuálních chybách, a nakonec došlo na prohru 14:16.

Druhá mapa byla ve znamení výběru našich hráčů. Po shodě v týmu se nakonec přistoupilo k picku mapy Nuke, což se později ukázalo jako velká chyba. Náš tým se nedokázal vůbec dostat do herní pohody a po zpackaných kolech na začátku utkání na druhé lokaci se bodová ztráta na Moops rychle zvyšovala. Z tohoto duelu jsme si odnesli debakl 2:16. Mířili jsme do zápasu o třetí místo.

Druhý hrací den byl známý již i soupeř. Nejednalo se o nikoho jiného, než o tým Dark Tigers. Naši hráči po velkém zklamání z prohraného semifinále chtěli svůj špatný úvodní vstup do turnaje odčinit, což se později také povedlo.

Proti Dark Tigers nastoupil úplně jiný tým
Sestava vedená Filipem „K1-FiDa“ Dvořákem si věřila, což se ukázalo ihned na první mapě. Na Infernu jsme dokázali deklasovat tým plných zvučných jmen poměrem 16:9. Následně nás čekala mapa Overpass, kde jsme dokonce tým složený okolo Tomáše „Tomkeejs“ Tomky doslova zničili výsledkem 16:3. Pódium, splněný cíl po nevydařeném semifinále, bylo naše.

Pro celou sestavu bylo finále Tiger Masters cennou zkušeností a hráči ví, že na blížícím se vrcholu sezóny – MČR, se budou muset vyvarovat chybám, které je stály postup do finálového duelu. Na druhou konečné třetí místo na konci soutěže ve velké konkurenci týmů, je skvělé a hráči s organizací ho berou všemi deseti.